YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rauf Denktaş için taziye defteri...
Rauf Denktaş için taziye defteri...
18 Ocak 2012 09:16
KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatı nedeniyle KKTC'nin Washington Temsilciliğinde taziye defteri açıldı.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, KKTC Temsilciliği'ni ziyaret etti.

Temsilci Dilek Yavuz Yanık ile görüşen Tan, burada Denktaş için açılan taziye defterini imzaladı.

Büyükelçi Tan, deftere şunları yazdı:

''Kıbrıs Türkü'nün varoluşunun simgesi, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin lideri, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ın ebediyete intikalinin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Ömrünü, kahramanca, Kıbrıs Türkünün haklı davasına adayan merhum Denktaş'ın cesaretinin ve azminin, geride bıraktığı değerli mirasın yalnızca Kıbrıs Türk halkı değil, Türk milletinin her bir ferdi tarafından daima saygı ve minnetle hatırlanacağından en ufak bir kuşku duymuyorum.

Merhum Cumhurbaşkanı Denktaş'ın son nefesine kadar Ada'da adil, kapsamlı ve kalıcı bir çözüm yönünde sürdürdüğü kararlı mücadelesi, Kıbrıs Türkü'ne uygulanan gayrı meşru ve insafsız kısıtlamalara rağmen, elbette bir gün başarıya ulaşacaktır. Türkiye, bu çabasında her zaman Kıbrıs Türkü'nün yanında yer alacaktır.

KKTC'nin bu elim gününde, Cumhurbaşkanı Sayın Denktaş'a Allah'tan rahmet diliyor, tüm mesai arkadaşlarım ve şahsım adına, başta kederli ailesi olmak üzere, Kıbrıs Türk halkına, ABD'de yaşayan Kıbrıslı soydaşlarımıza ve Temsilciliğiniz mensuplarına en kalbi taziyelerimi sunuyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun''

Taziye defteri, 20 Ocak gününe kadar açık tutulacak.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler