YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rakip Tokyo, sunumunu gerçekleştirdi
Rakip Tokyo, sunumunu gerçekleştirdi
07 Eylül 2013 19:39
Tokyo, 2020 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak şehrin bugün belirleneceği oylama öncesinde, İstanbul’un ardından Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin önüne çıkarak son sunumunu gerçekleştirdi.

Kraliyet Ailesi'nden Prenses Takamado’nun liderliğinde yapılan sunumda, Tokyo’nun “güvenilir bir seçim olacağı” vurgulanırken kentin ekonomik olarak da güçlü olduğu ve önceki başarısız girişimlerinden ders aldığı belirtildi.

Sunumda konuşan Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Fukuşima’daki felaketin gelecekte Tokyo’yu etkilemeyeceği teminatını vererek, “Fukuşima’da durum kontrol altında. Tokyo’ya hiçbir zaman zarar vermedi ve asla vermeyecek” şeklinde konuştu.

Japonya Olimpiyat Komitesi Başkanı Tsunekazu Takeda Olimpiyat Komitesi’ne ayrıca, Japonya’nın, dünyadaki en büyük şov niteliğinde olacak 2020 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmaya hazır olduğu mesajını iletti. Tokyo’nun güvenilir bir seçim olacağını dile getiren Takeda, “Tokyo’ya oy vererek her yönden harika olacak olimpiyat oyunları tecrübesine de oy vermiş olacaksınız” ifadelerinde bulundu.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler