YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rahmi Koç'tan şoke eden sözler
Rahmi Koç'tan şoke eden sözler
21 Haziran 2015 08:22
Rahmi Koç "Nüfus 80 milyon kişiye doğru gidiyor. Bu bize büyük bir ayakbağı oluyor. 50-60 milyonda kalsaydık. Türkiye'yi ABD ile kıyaslamayın. Türkiye'de birikim yok..." dedi. Bu şok sözlere "Bu neyin kafası" denilerek büyük tepki geldi

Şok sözler Dünyayı yönetmekte ısrarlı olan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan düşmanlığını zirveye çıkartan Rothschild ailesi, dünya nüfusunun çok olduğunu ve özellikle Afrika'da yaşayanların ölmesi gerektiğine işaret etti. Hatta aile birçok savaşın finansörü oldu, dünya nüfusunun da hep düşük kalmasını sağladı. Buna benzer bir açıklama, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç'tan geldi. Koç Üniversitesi'nin mezuniyet törenine katılan Rahmi Koç, skandal bir konuşmaya imza attı:

 Yapılan en büyük hata Türkiye'yi Amerika'yla mukayese etmek. Türkiye'yi İtalya'yla mukayesede edeceksiniz. Bize yakın ülkelerle birbirimizi mukayese etmemiz lazım.

Türkiye'de birikim yok. Enflasyon muhasebesi tutmadığımız için erozyona uğradı milli gelir.
Ağır vergiler var. İş adamları ve memlekette kafi derecede birikim yok.

 Bu olmayınca dışarıdan yabancı sermaye getirmek gerek. Bunun da kendi içinde şartları var. Bugün dünyadaki mali varlığın çoğu gelişmiş ülkelerin kendi aralarında yaptığı yatırımlardır. Yüzde 80'i oraya gidiyor. Bizim gibi ülkelere yüzde 20'si kalıyor. Oraya da Çin ve Hindistan talip oldu. Bize direkt yatırım olarak pek bir şey kalmıyor.

Yabancılar Türkiye'ye gelmesi için iyi bir teşvik ve tepside bir şey sunmamız gerek. Türkiye'nin bir diğer sorunu da ihracat meselesi. Diğer sorunumuz da nüfus 80 milyon kişiye doğru gidiyor. Bu bize büyük bir ayakbağı oluyor. 50-60 milyonda kalsaydık çok daha zengin olurdu bu ülke. Kimse Amerika'yı kolay kolay yakalayamaz, çok ileri onlar. İyi eğitilmiş insan gücü bu işin en büyük varlığı ve sermayesidir.

NÜFUS VE YATIRIM

Rahmi Koç'un yabancı yatırımın en çok gittiği ülkeler olarak Çin ve Hindistan'ı işaret etti. Çin'in nüfusu 1 milyar 500 milyon, Hindistan'ın ise 1 milyar 300 milyon. Bir ülkeye yatırım için dünya ünlü ekonomistler, "Nüfusu fazla olan ülke" şartını öne çıkarmakta. Ancak rahmi Koç, bu konuda farklı düşündüğünü açıkladı. Örneğin nüfusu 11 milyon olan Yunanistan'a yabancılar yatırım için gelmedi.

YANLIŞ ANLAMIŞ!

Açıklamalarıyla büyük şaşkınlık yaratan Rahmi Koç, Türkiye'de işadamlarına uygulanan ağır vergi yükü olduğunu iddia etti. Oysa, "Türkiye'nin kendini kıyaslamamalı" dediği ABD'de işadamlarına uygulanan vergi yükü 2 kat arttı. ABD'de vergi kaçıran şirketler ve sahipleri, en ağır şekilde cezalandırılmakta. Koç grubunun Türkiye'deki birçok şirketinin vergi kaçırdığı gerekçesiyle cezalar aldı.

 // Rasim DUMAN
"Bu neyin kafasi" mi? Rahmi KOC'un seceresine bakarsaniz, neyin kafasi oldugunu anlarsiniz. Size bir ipucu : Jan NAHUM ile Rahmi KOC'un resimlerini yan yana getirin ve bakin....
21 Haziran 2015 22:34
 // nufus
Hayırdır koç nüfusumuzun nasıl azaltmayı düşünüyor. Yigitsen Bilderberg toplantılarında ne konuşuldu onu açıkla...
21 Haziran 2015 09:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler