YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Radikal Yahudilerden skandal 'Mescid-i Aksa’ çağrısı
İsrail'deki radikal Yahudiler'den oluşan STK'lar, Yahudi yerleşimcilere, İbrani takvimine göre gelecek ay başlayacak birçok kutsal güne hazırlık yapmak üzere pazar gününden itibaren Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleme çağrısında bulundu.
Radikal Yahudilerden skandal 'Mescid-i Aksa’ çağrısı
01 Eylül 2016 / 20:32 Güncelleme: 01 Eylül 2016 / 21:35

Filistin yerel medyasının haberine göre, bünyesinde birçok radikal Yahudi Sivil Toplum Kuruluşu'nu (STK) barındıran "Süleyman Mabedi" kuruluşu, Yahudi yerleşimcilere, İbrani takvimine göre gelecek ay başlayacak Roş Aşana, Yom Kippor ve Sukot gibi Yahudi bayramlarına hazırlık yapmak üzere pazar gününden itibaren Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleme çağrısında bulundu.

Radikal Yahudi STK'lardan marjinal Tilal Gençliği sorumlularının yanı sıra “Süleyman Mabedi Kadınları" adlı Yahudi kadın yerleşimci hareketi de çağrıya destek verdiklerini açıkladı.

Süleyman Mabedi Kadınları hareketi, pazar günü Mescid-i Aksa'ya baskın eylemlerini artıracaklarını, ardından da Ağlama Duvarı bölgesinde toplu ayin düzenleyeceklerini duyurdu.

İsrail yönetimi 2003'ten itibaren Yahudi yerleşimcileri, polis korumasında Aksa'nın avlusuna alıyor ve zaman zaman Müslümanların girişlerine yaş sınırlaması getiriyor. Birçok radikal İsrailli örgüt ve siyasetçi, üzerinde daha önce iki kez yıkılan bir Yahudi tapınağının bulunduğuna inandıkları Harem-i Şerif'in kendileri için de ibadete açılması çağrısında bulunuyor.

Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor.

KADINLAR
 // aslan bey
yahudi süleyman mabedi kadınları kendi inançlarının peşinde neleri düşünüyor, bizim müslüman kadınlarımızın derdi, ailede kocasına kafa tutmak, boşanırken kocasının malını mülkünü kanunlarla soymak. mağdur edebiyatıyla onu ezmek. kocasına karşı güçlü olmak ve süs-püs. ...
02 Eylül 2016 Cuma 08:06
 // Ömer
Müslümanım diyerek övünen kabadayilar Milletine rağmen kimler ile dostluk için can attıklarına çok iyi baksınlar....
02 Eylül 2016 00:04
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler