YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rabia işareti yapan sporcu hakkında soruşturma açılacak
Rabia işareti yapan sporcu hakkında soruşturma açılacak
29 Ekim 2013 19:29
Mısır Spor Bakanlığı, "Rabia işareti" yapan milli sporcu Yusuf ile Kung-fu Federasyonu yetkilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Mısır Spor Bakanlığı, Rusya'da yapılan Dünya Savaş Sanatları Oyunları'nda Kung-fu dalında altın madalya kazanan Mısırlı milli sporcu Muhammed Yusuf'un ödül töreninde "Rabia işareti" yapması nedeniyle milli sporcu ve Kung-fu Federasyonu yetkilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Mısır Spor Bakanı Tahir Ebu Zeyd yaptığı yazılı açıklamada, "Önümüzdeki dönemde uluslararası platformlarda Mısır'ı kötüleyen bu tür bir olayın tekrarına mahal vermemek için soruşturma açılması ve gereken caydırıcı önlemlerin alınması gerektiğini" ifade etti.

Rusya'nın Saint Petersburg kentinde 18-26 Ekim günleri arasında yapılan organizasyonda Kung-fu dalında yarışan ve altın madalya kazanan milli sporcu Muhammed Yusuf, madalya teslim törenine Mısır'daki askeri darbeye tepkisini, giydiği "Rabia işaret"li tişört ve özgürlüğün sembolü haline gelen "Rabia işareti" ile göstermişti. Muhammed Yusuf, 90 kiloda İranlı rakibini 2-0 yenerek altın madalya kazanmıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler