YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD'nin ABD'li teröristinden itiraf: Türkiye gelince çekilmek zorunda kaldık
PYD’nin Amerikalı teröristi George Matson, PKK terör örgütünün yayın organına konuştu, Türkiye’yi Batı’ya şikayet etti.
PYD'nin ABD'li teröristinden itiraf: Türkiye gelince çekilmek zorunda kaldık
07 Eylül 2016 / 09:11 Güncelleme: 07 Eylül 2016 / 09:27

Amerika’dan Suriye’ye gelen ve PKK uzantısı PYD terör örgütüne katılan George Matson, PKK’ya yakın yayın organı Aranews aracılığıyla Batı’ya seslendi.

Terörist Matson, “Münbiç’ten sonra Cerablus’ta üstünlük sağlamıştık, tam da bölgede hakimiyet kurmuştuk ki, Türklerin gelmesiyle bu durum değişti. Türklerin bize karşı savaş açması bizim elimizi güçleştirdi, geri çekilmek zorunda kaldık” diye konuştu.

TSK VURUYOR, ÖSO İLERLİYOR, PYD VE IŞİD KAÇIYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve koalisyon hava kuvvetlerince Halep’in kuzeyinde terör tehditlerine karşı 24 Ağustos’ta başlatılan ‘Fırat Kalkanı’ harekâtı 15’inci güne girerken TSK, 100’e yakın köyün Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) kontrolüne geçtiğini açıkladı.

8 Türk ve Türkmen komutanın yönettiği ÖSO’ya bağlı birlikler Çobanbey’in güney ve doğusunda bulunan Türkmen ve Kürt köylerini kurtarmak için de büyük bir operasyon başlattı. ÖSO birliklerine savaş uçakları da destek verdi. Kilis sınırında konuşlu tank ve Fırtına obüsleri IŞİD mevzilerini ateş altına aldı.

Halep Tümeni Komutanı Taha Atraş Türkmenoğlu, ÖSO birliklerinin El Bab’a 12 kilometre yakınlıkta olduğunu söyledi. Türkmenoğlu, “Çobanbey’in doğu ve güneyindeki tüm köyleri özgürleştirdikten sonra Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 3’üncü bölümü olan El Bab ve Menbiç’e operasyonlar başlayacak.

İlk bölüm Cerablus’tu, ikincisi ise Cerablus’la Çobanbey’i birleştirmekti. IŞİD, Bab yakınlarına patlayıcılar ve keskin nişancılar yerleştirmiş. Amacımız kayıp vermeden bölgeyi almak. Bab alınırsa IŞİD Suriye’deki ikinci başkentini kaybetmiş olacak” dedi.

 

HABER7

 // Akıncı beyi
Türkler geldi, dağılın..teröristler belki çöllerde toprak altında yaşam şansı bulabilir.....
07 Eylül 2016 10:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler