YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD'liler ABD bayrağı altında nöbet tutuyor
Tel Abyad'ın en hakim noktası olan binada ABD bayrağı altında nöbet tutan PYD'liler, dürbünlerle Türkiye'yi izliyor.
PYD'liler ABD bayrağı altında nöbet tutuyor
17 Eylül 2016 / 15:52 Güncelleme: 17 Eylül 2016 / 16:14

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde, PYD'nin çok sayıda militanının bulunduğu binaya önceki gün asılan ABD bayraklarından üçü indirildi.

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin kontrolünde bulunan Tel Abyad ilçesinin Mumbatıh bölgesindeki üç noktaya asılan ABD bayrakları artık yok. Ancak gümrük binasının üstündeki ABD bayrağı ise halen asılı duruyor.

İhlas Haber Ajansı, sabah saatlerinden itibaren PYD terör örgütü üyelerinin, ABD bayrağı yanında nöbet tutuklarını bildiriyor.

İlçenin en hakim noktası olan Telabyad gümrük kapısında bekleyen PYD'liler, aynı zamanda Türkiye tarafını dürbünlerle izliyor. Çatıdaki bazı PYD terör örgütü mensupları ise ABD bayrağı önünde cep telefonları ile selfie çekti.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, Telabyad ilçesinde nöbet noktalarının kontrolleri ABD'li askerler tarafından denetleniyor ve askeri araçlar gece saatlerinde devriye geziyor.

Türkiye'nin sıfır noktasında ise askeri zırhlı araçların olası gelişmelere karşın sınırda konuşlandığı görüldü.

Suriye'de Fırat Nehri'nin batısındaki Menbic ilçesinde 2 Eylül tarihinde PYD'nin kontrolündeki Rafi köyünde de ABD bayrakları asılmıştı.

hemen sniperlik yapalım.
 // hursit dilaver
tam keskin nişancı işi işte. uzaktan nallayın gitsin. kimin vurduğu da belli olmaz. nerde O KÖPRÜNÜN KULESİNDEN VATANDAŞINA SNİPERLİK YAPAN HAİN.kule tepesinde nallandıydı di mi. şimdi sira bizim aslanlarda , şöyle 2 kmden vursun da ,ulan nerden geldi bu giritten mi, mısırdan mı kıbrıstan mı diye dört dönsünler.AMERİKALI ÇIKARSA, AY AMA YANLIŞ OLMUŞ DERİZ. AYNEN MUAVENET GİBİ.. bakın 2 günden beri muavenetten yorum yazıyorum. anlayın da intikamını alalım....
17 Eylül 2016 Cumartesi 18:42
 // atak
Vurun gitsin arkadaş,bu olaylar çok bariz bir şekilde abd nin bu örgütleri desteklediğinin kanıtı değilmi niye azerbeycan bayrağı değil,niye özbekistan bayrağı değil de abd,yılanın basi normalde gavurlar zaten,başta da abd denilen deccal,vurun gitsin,...
17 Eylül 2016 17:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler