YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD'li Salih Müslim bakın kimden yardım istedi
Suriye'de sıkışan PYD'nin Eşbaşkanı Salih Müslim, 'Umarız Kürdistan Bölgesi Hükümeti bize yardım eder' dedi.
PYD'li Salih Müslim bakın kimden yardım istedi
01 Eylül 2016 / 21:51 Güncelleme: 01 Eylül 2016 / 21:52

Türkiye'nin Fırat Kalkanı operasyonuna başlamasıyla birlikte, Arap topraklarındaki hayalleri suya düşen ve zor durumda kalan terör örgütü PYD'nin Eş Başkanı Salih Müslüm, skandal bir şekilde AP'de basın toplantısı düzenledi.

BARZANİ'DEN  YARDIM İSTEDİ

Terör örgütü elebaşı Salih Müslim'in konuşmasından en çok dikkat çeken nokta ise daha önce hedef aldığı Barzani'den yardım istemesi oldu. Müslim, "Türkiye Suriye'ye kasıtlı girdi. Türkiye'nin amacı impartorluğunu genişletmek. Türk hükümetinin büyük baskısı altındayız. Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin bize yardım etmesini umuyoruz" dedi.

METE YARAR: PKK'NIN BARZANİ'YE DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNMA İHTİMALİ VAR

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, geçtiğimiz hafta katıldığı bir televizyon programında, Barzani'nin 40 köyünün PKK işgali altında olduğunu söylemiş, PKK ile mücadele sırasında da Barzani'nin 3 bin peşmergesinin öldüğünü belirtmişti.

"Barzani PKK'nın 1 numaralı hedefindedir" diyen Yarar ayrıca, PKK'nın Barzani'ye karşı bir ayaklanma ve darbe hazırlığı içinde olduğunu vurgulamıştı. 

Ahlâk-âr-hâyâ "tunne"
 // Rasim DUMAN
Şaka gibi yahu ! Levent KIRCA'yı bile mezarında rahat bırakmıyorlar. Hem Barzani'nin altını oyuyorlar, hem adama suikast tertip ediyorlar, darbe teşebbüsünde bulunuyorlar, adamlarını ödürüyorlar, köylerini kasabalarını ellerinden alıyorlar...Kuyrukları sıkışınca da "yetiş ey Barzani" ! Bütün bu olanlardan sonra eğer Barzani bunlara müsbet cevâp verir ise, bundan sonra mâruz kalacağı herşeyi hakediyor demektir. ...
02 Eylül 2016 Cuma 00:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler