YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD lideri Salih Müslim Rusya'ya tam destek verdi
PYD lideri Salih Müslim Rusya'ya tam destek verdi
25 Kasım 2015 13:34
Türkiye'nin Rus jetini düşürmesini değerlendiren PYD'nin Eş Genel Başkanı Salih Müslim Rusya'ya destek verdi, Türkiye'yi hedef aldı.

Türkiye'nin Suriye sınırında, sınır ihlali yapan ve peşpeşe yapılan uyarılara rağmen Türkiye sınırını ihlal etmeye devam eden Rus jetini düşürmesinin ardından bölgede tansiyon yükseldi. Olayı RS FM'e değerlendiren Salih Müslim Rusya'ya yönelik güzellemeler yaptı.

"RUS UÇAKLARI CİHATÇILARI VURUYORDU"

Müslim, "Bölge tam olarak bataklığa dönüştü. Oradaki Suriye halkının demokratikleşme gibi istekleri vardı; ancak Türkiye başta olmak üzere dışarıdan gelen güçler ellerini içeriye uzatmakla bunu batırdılar. Uçak düşürülen yer Türkiye'nin sınırıdır. Lazkiye'ye yakındır. Orada toplu halde Türkmenler'in yaşadığı bir yer yok, Ermeniler gibi azınlıklar var. Türkiye iki senedir buraya cihatçı insanları getirip besliyor. Oradan El Nusra, IŞİD gibi gruplar çıkarılmıştı. Bu sabah geriye dönüldü, yine ağır silahlarla gruplar bölgeye girdiler. Rus uçakları da dağları ele geçirmeye çalışanları vuruyordu." ifadelerini kullandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler