YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD Ayn'ul İsa'da halkı göçe zorluyor
PYD Ayn'ul İsa'da halkı göçe zorluyor
23 Temmuz 2015 16:03
PYD'nin silahlı kolu YPG'nin Rakka kentinin kuzeyindeki Ayn'ul İsa beldesinin çevresindeki 4 köyden 95 aileyi zorla göç ettirdiği belirtildi.

Suriye'de PYD'nin silahlı kolu YPG'nin Rakka kentinin kuzeyindeki Ayn'ul İsa beldesinin çevresindeki 4 köyden 95 aileyi göçe zorladığı bildirildi.

Tel Abyad Meclis Üyesi ve Yerel Belgelendirme Komitesi üyesi Ahmed el-Hac Salih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütü YPG militanlarının Rakka'da, Ayn'u İsa beldesinin kuzeyindeki Mebuce'de 49, Kecel'de 27 ve Muhtara köylerinde 19 aileyi göç ettirdiğini söyledi.

Bölgeye insan hakları savunucuları ile bağımsız gözlemcilerin gönderilmesini isteyen Salih, "YPG Rakka'nın kuzeyinde halkı tehcire devam ediyor. Biz tarafsız kuruluşlardan bölgeye gözlemci ve insan hakları savuncularının bir an önce gönderilmesini istiyoruz. PYD, bölgede bir çok hak ihlali yaptı ve buna da devam ediyor" dedi.

Bu arada, bölgedeki yerel aktivistler de PYD militanlarının insan hakları ihlallerine devam ettiğini, Türkmen ve Arapları evlerinden ve köylerinden ederek, göçe zorladığını doğruladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler