YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'e yetki verildi! Suriye'ye...
Putin'e yetki verildi! Suriye'ye...
30 Eylül 2015 11:20
Rusya Parlamentosu Devlet Başkanı Putin'e ülke dışına asker konuşlandırma yetkisi verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yurtdışına (Suriye’ye) asker göndermek için parlamentonun üst kanadından onay istedi. Putin’in talebine parlamentodan olumlu yanıt geldi. 

PUTİN, konseyi acil topladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, New York’ta BM Genel Kurul toplantıları ve ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı zirve sonrası döndüğü Moskova’da Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağırdı.

Kremlin Danışmanı Dmitri Peskov yaptığı kısa açıklamada görüşmede terör ve aşırılıklarla mücadelenin ele alındığını söyledi. Peskov, “Toplantıda Başkan Putin’in New York görüşmeleri ile bağlantılı olarak aşırılık ve terörlü mücadele konuları ele alındı…” dedi.

Suriye'de hava operasyonlarına katılacağız

Rusya Devlet Başkanı Putin’in ABD’de yaptığı açıklamalarda Suriye’de terörle mücadele çerçevesinde hava operasyonlarına katılabileceğini açıklaması sürpriz oldu. Terör örgütü IŞİD’le mücadele edilmediğini düşünmeyen Moskova, Suriye hükümeti ve Kürt milis güçlerine yeni silahlarla destek verilmesi gerektiğini belirtiyor.

türk
 // türk
inşaallah gişiniz olurda çıkışınız olmaz helak olur gidersiniz...
30 Eylül 2015 Çarşamba 14:34
Uyanık
 // kahraman
Uyanık Putin. Suriye Devletine ve Kürt Milis güçlerine verilen silahlarını aynı zamanda PKK ya verileceğini, bu silahlarında Türk askerine karşı kullanılacağını biliyor. Aklı sıra bir taşla iki kuş vuracak...
30 Eylül 2015 Çarşamba 13:17
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler