YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'e Kırım darbesi
Rusya'nın Kırım bölgesine asker göndermesinin ardından ülke piyasaları yeni haftaya sarsıntıyla başladı. Rus borsası bugün açılışta yüzde 10 düştü.
Putin'e Kırım darbesi
03 Mart 2014 / 15:05 Güncelleme: 03 Mart 2014 / 19:15

Putin'in tonunu sertleştirmesi üzerine Rus rublesi ve hisseler hızlı düşüşler yaşadı. Dolar ve euro Rus rublesi karşısında tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. Açılışta dolar karşısında 37.00 seviyesinde olan ruble rekor kırarken, euro 50.99 ruble seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Rusya merkez bankası Bank of Russia mali istikrarsızlığı önleyebilmek için politika faiz oranını yüzde 5.5'ten yüzde 7'ye yükseltti.

Öte yandan Rus Micex Endeksi açılışta yüzde 10 aşağıdan güne başladı.

Ukrayna'da yaşanan gelişmelerden tedirginlik duymaya başlayan yatırımcılar ellerindeki hisse oranlarını düşürerek güvenli limanlara doğru harekete geçiyor.

ABD ve Avrupa, Rusya'nın askerlerini Kırım'dan çekmemesi durumunda ekonomik yaptırımlar uygulayacağını belirtirken, Moskova bu tehditlere yönelik bir açıklama henüz yapmadı.

Ayrıca NATO da Rusya'yı "en kısa zamanda" askerlerini çekmesi için uyardı.

Rus yetkililerinin ABD'ye girişine yasak

RUSYA Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi (Rosselhoznadzor), Rosselhoznadzor yetkililerinin Kazakistan'ın Dünya Ticaret Örgütü'ne katılmasını görüşmek için gitmeyi planladığı ABD'ye girişlerinin yasaklandığını açıkladı.

Rus haber ajansı Ria Novosti'de yer alan habere göre Rus uzmanlarının katılımıyla düzenlenecek toplantıların 3-6 Mart tarihleri arasında olması gerekiyordu. Rosselhoznadzor'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Yolculuğa bir gün kala, ABD Büyükelçiliği yetkilileri Washington'a gidecek Rus heyetinin başkanı olan Nikolay Vlasov'a Rus uzmanlarının ABD'ye girişlerinin yasaklandığını bildirdi."

Yapılan açıklamada, Kazakistan heyetinin Washington'a gittiği vurgulandı.

15:10
 // ŞEREFSİZ NATO
Bu Nato neden aynı tavrı Esed'e karşı, Rusya'ya göstermedi. Türkiye'de; ar, namus, şeref ve haysiyet azıcık varsa; bu haçlı ittifakında bir an bile durmaz! Çifte standart ve ikiyüzlülüğün daniskasıdır bu....
03 Mart 2014 15:10
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler