YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'e kararlıyız mesajı
Putin'e kararlıyız mesajı
27 Temmuz 2015 09:28
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ve Rusya Devlet Başkanı Putin'le telefon görüşmesi yaptı.

İlk görüşme Erdoğan ile Masum arasında oldu. Masum görüşmede Türkiye'nin düzenlediği PKK ve IŞİD operasyonlarını anlayışla karşıladığını belirtti. Görüşme DAEŞ ve PKK'nın da bölge için bir bela olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, terörle mücadelenin süreceğini belirttiği öğrenildi. Erdoğan ardından da Vladimir Putin'le görüştü. Putin terör saldırıları dolayısıyla taziye dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Suriye'deki kaosun Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit ettiğine işaretle Suriye tarafındaki bazı DAEŞ hedeflerinin önceki günlerde imha edildiğini anlattığı kaydedildi.

Adımlar hakkında BM Güvenlik Konseyi'ni bilgilendirdiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, PKK da dahil olmak üzere terörün her türünden gelebilecek tehditleri bertaraf etme konusunda Türkiye'nin kararlı olduğunu vurguladığı bildirildi. Görüşme sırasında Suriye konusunda bazı görüş ayrılıklarına karşın, Türkiye'nin de Rusya'nın da bölgede istikrarın teminine önem verdiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'de halkın desteğine sahip bir geçiş hükümetinin tesisi için uluslararası toplumun ortak çaba sarf etmesi gerektiğini de belirttiği öğrenildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler