YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'e dünyadan uyarı
Putin'e dünyadan uyarı
01 Aralık 2015 11:14
ABD lideri Obama, Paris’te görüştüğü Putin’i, Suriye’de muhalifleri değil DAEŞ’i hedef alması ve Esad’sız çözüm konusunda uyardı. Fransa da benzer bir çağrı yaparak “DAEŞ’e odaklan” dedi.

ABD lideri Obama, Paris’te görüştüğü Putin’i, Suriye’de muhalifleri değil DAEŞ’i hedef alması ve Esad’sız çözüm konusunda uyardı. Fransa da benzer bir çağrı yaparak “DAEŞ’e odaklan” dedi. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise “Rusya’yı ortak düşmanımız DAEŞ’i hedef alarak yapıcı bir rol almaya çağırıyorum. Türkiye’nin sınırlarını koruma hakkına saygı gösterilmeli” açıklaması yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile 40 dakika süren bir görüşme yaptı. Erdoğan,  gazetecilerin Hollande ile görüşmede düşürülen uçak konusunun gündeme gelip gelmediğini sorması üzerine, “Bunların hepsini görüştük. DEAŞ’e karşı neler yapıyoruz, yapabiliriz bunları da görüştük” dedi. Öte yandan Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Hollande’ın geçen hafta Rusya’yı DAEŞ’E odaklanması konusunda uyardığını söyledi.
 
Obama'dan Putin'e: DAEŞ’e odaklan
 
Paris’te bulunan ABD Başkanı Obama ile Rusya Devlet Başkanı Putin ikili görüşme yaptı.  Kremlin, Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili Obama’nın Putin’e üzüntülerini ilettiğini açıkladı. Beyaz Saray ise Obama’nın Putin’e Suriye’deki geçiş sürecinde Esad’ın görevi bırakması gerektiğini belirterek, Rusya’nın DAEŞ’e odaklanması gerektiği uyarısında bulunduğu vurguladı.
 
ABD Rusya’yı yalanladı
 
Türkiye’nin 24 Kasım’da düşürdüğü Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiği, ABD tarafından da doğrulandı. ABD’nin NATO Büyükelçisi Douglas E. Lute, yaptığı açıklamada “Rusya’nın Türk hava sahasını ihlali konusunda Türkiye’nin verdiği bilgiler ABD’ninkiyle uyuşuyor. ABD verileri Rus uçağının Türk hava sahasına girdiğini teyit etti ve bu ihlal ilk değildi” ifadesini kullandı.

 

STAR

HERKES GİBİ RUSYA DA AHLAKSIZCA PARANIN PEŞİNDE
 // **
HERKES GÜÇ VE ÇIKAR İÇİN KOŞTURUYOR FAKAT RUSLARINKİSİ AHLAKSIZCA...
01 Aralık 2015 Salı 11:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler