YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den Ukrayna uyarısı
Putin'den Ukrayna uyarısı
08 Mayıs 2014 18:05
Rusya Devlet Başkanı Putin, "Ukrayna'da yaşananlara kayıtsız kalamayız" dedi.

Putin, Zafer Günü dolayısıyla yarın yapılacak törenlere katılmak için Moskova'da bulunan Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambekov ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Putin, önceleri olduğu gibi şimdi de Avrupa'nın bazı yerlerinde askeri temeli bulunan milliyetçi akımların başkaldırdığını ilerisürdü.

Gelişmelerin yeni bir Nazi tehlikesi doğurabileceğini ifade eden Putin, bu tehlikeyle nerede karşılaşacaklarını çok iyi bildiklerini kaydetti.

Ukrayna'da yaşanan gelişmelere de değinen Putin, şöyle devam etti"

"Kardeş komşumuz Ukrayna'ya baktığımızda sorumsuz siyasetin nelere mal olduğunu görüyoruz. Yüzbinlerce insan barış ve huzur içerisinde yaşama hakkından mahrum edildi. Biz, Ukrayna'da yaşananlara kayıtsız kalamayız. Dün AGİT dönem başkanı Didier Burkhalter ile verimli bir görüşme gerçekleştirdim. Ukrayna'daki gerilimin azaltılması için AGİT'in çabalarının artırılması yönünde bir anlaşma çerçevesinde hareket etmek niyetindeyiz. Öncelikli olarak ise Kiev yönetimi ile ülkenin güneydoğu bölgelerinin temsilcileri arasında doğrudan ve eşit diyalog sağlanmalıdır."

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler