YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den Rus polisine ilginç benzetme
Putin'den Rus polisine ilginç benzetme
01 Ağustos 2013 10:19
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, görev sırasında pazar işçilerin saldırısına uğrayan polise yeteri kadar destek vermeyen ve gereken önlemi almayan diğer polisleri sert bir şekilde eleştirdi.

Putin, olayda etkisiz kalan polisleri Hz. İsa’ya ihanet eden ve karşılığında 30 gümüş alan Yahuda İskaryot’a benzetti.

Geçen hafta Moskova’da Matveyevskiy Pazarı civarında bir zanlının saklandığını tespit eden ve yakalamak için gelen polisler, Kafkasya kökenli pazar çalışanların saldırısına uğramıştı. Olayda bir polis ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. Bu olayın ardından Moskova genelinde operasyon başlatan güvenlik güçleri, binin üzerinde kaçak işçi gözaltına aldı.

Yaşanan olayları değerlendiren Putin, saldırıya uğrayan polise yeteri kadar destek sağlamayan ve gereken önlemler almayan olay yerindeki polisleri ağır dille eleştirdi. Putin, “Meslektaşlarının dövülmesini durmuş izliyorlar. Neden? O kadar korkalar mı? Olabilir, ama bu düşük bir ihtimal.” diye konuştu. Putin’in “Galiba polisler bu davranışları karşılığında, pazar işçilerinden 30 gümüş alıyorlar.” sözleri Hz. İsa’ya ihanet eden ve karşılığında 30 gümüş alan Yahuda İskaryot’u hatırlattı.

Olayların yaşandığı ilçede üst görevde bulunan bazı polisler görevden alınırken olay esnasında etkisiz kalan güvenlik güçleri hakkında da soruşturma başlatıldı.

Moskova’da geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri, binin üzerinde kaçak olarak Rusya’da bulunan kişileri gözaltına aldı. Yapılan açıklamalara göre gözaltına alınanlar, işlemleri tamamlandıktan sonra sınırdışı edilecek.

Hıristiyan inanışına göre havarisi Yahuda,otuz gümüş dinara Hz. İsa'yı ele verdi.. Sonradan vicdan azabı çektiği için kendini asarak intihar etti.

 

CİHAN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler