YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den 'Panama belgeleri'ne karşı müzik enstrümanlı savunma
Putin'den 'Panama belgeleri'ne karşı müzik enstrümanlı savunma
07 Nisan 2016 19:34
Rusya Devlet Başkanı Putin, arkadaşı Roldugin'in isminin Panama belgelerinde yer almasına ilişkin, "Kazandığı parayla müzik enstrümanları alıp devlet kurumlarına kazandırıyor." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg'da katıldığı medya konulu forumda, Panama merkezli hukuk firması Mossack Fonseca’dan sızdırılan “uluslararası vergi kaçakçılığına” ilişkin kayıtlara ilişkin soru üzerine, Rusya'nın içeriden istikrarsızlaştırmaya çalışıldığını söyledi.

Sızdırılan belgelerde kendi arkadaşlarına yönelik hiçbir yolsuzluk unsuru olmadığını savunan Putin, "Rusya Devlet Başkanı'nın bir arkadaşı bir şeyler yapıyor, burada yolsuzluk unsuru olabilir diye düşünüyorlar. Hayır, böyle birşey yok." diye konuştu.

Vergi kaçırmak için off-shore banka hesaplarında yaklaşık 2 milyar dolarlık para transferinde bulunduğu iddia edilen arkadaşı Sergey Roldugin'le "gurur duyduğunu" ifade eden Putin, "Sergey Pavloviç (Roldugin) bizim şirketlerimizden birinde hissedar. Bazı paralar kazanıyor ama elbette milyar dolarlar değil. Ben Roldugin gibi bir arkadaşım olduğu için gurur duyuyorum. O kazandığı paranın hemen hepsiyle müzik enstrümanları alıp onları Rusya'ya getiriyor ve devlet kurumlarına kazandırıyor."

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler