YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den Obama'ya skandal Türkiye teklifi!
Putin, Türkiye ile Suriye sınırının kapatılması gerektiğini belirtti.
Putin'den Obama'ya skandal Türkiye teklifi!
18 Nisan 2016 / 23:32 Güncelleme: 18 Nisan 2016 / 23:35

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama yaptıkları telefon görüşmesinde, Suriye'deki durumu görüştüler ve Rusya ile ABD'nin inisiyatifi üzerine uygulanan ateşkes rejiminin devam etmesi ve gerekli bölgelere insani yardım gönderilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Kremlin'in resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre Putin, Obama ile görüşmesinde "terör örgütlerine terörist ve silahların sızdığı" Türkiye ile Suriye sınırının kapatılması gerektiğini ifade etti.
İki lider Rusya ve ABD'nin Suriye konusundaki hem özel servisler hem de savunma makamları üzerinden koordinasyonu güçlendirme konusunda anlaştılar. Bu amaçla ateşkes rejiminin ihlal edilmesine operatif tepkiler gösterilmesi için ek önlemler alınacağı belirtildi.

Ayrıca, Putin ve Obama Cenevre'de BM'nin kontrolü altında düzenlenen Suriye görüşmelerinin önemine değindiler.

Obama Putin'e Rusya'nın Suriye'de bulunan Amerikan vatandaşının serbest bırakılması konusundaki yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Aynı zamanda iki lider Ukrayna konusuna da değindiler ve Putin yeni hükümetin oluşturulmasıyla birlikle Kiev'in Minsk anlaşmalarını gerçekleştirmek için adımlar atmasını ümit ettiğini belirtti.

DHA

 // Leven Ekici
Kafir kafirligini yapar. Bu şaşılacak şey degil. Şaşılacak olan kafirden meded ummak....
19 Nisan 2016 14:57
asaleti bozuk
 // kayı boyu
zavallı put un düştüğü duruma bak. zaten yeri orasıydı. farklı bir şey beklenemezdi. çünki bunlar asalet ve onur meselesidir. böyle özellikleri taşımayan kişilerden asaletli ve onurlu bir şey beklenemez....
19 Nisan 2016 Salı 11:52
Zavallı Lider Müsveddesi
 // Vatansever
Zavallı, çapsız lider müsveddesi. Bütün dünyanın gözü önünde Türkler karşısında içine düştüğü zavallılık çukurundan çıkmaya çalışıyor....
19 Nisan 2016 06:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler