YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den kara kutu açıklaması
Putin, Türkiye tarafından düşürülen Su-24 tipi uçağın kara kutusunun incelenmesiyle uçağın kesin rotasının belirleneceğini açıkladı.
Putin'den kara kutu açıklaması
09 Aralık 2015 / 02:00 Güncelleme: 09 Aralık 2015 / 08:14

Türkiye-Suriye sınır bölgesinde 24 Kasım tarihinde vurulan Su-24 bombardıman uçağı kara kutusu Rusya lideri Vladimir Putin’in makamına getirildi. Uçağın kayıt cihazına dokunan Putin, “Buradan nasıl bir sonuç çıkarsa çıksın Türkiye’nin yaptıklarına bakış açımız değişmeyecektir” dedi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun getirdiği kara kutuya bakarak Türkiye yönetimine dargınlığını bir kez daha dile getiren Putin, “Kendimi düzeltmem gerek. Orada neler yaşandığını elbette en ince ayrıntısına kadar öğrenmemiz gerek. Hatta başka yabancı ülke uzmanları da kara kutunun çözümü esnasında tanık olarak davet edilmeli ama bir kez daha tekrarlıyorum. Dost ve hatta müttefikimiz saydığımız, teröre karşı birlikte savaşmayı düşündüğümüz Türkiye yönetiminden haince sırtımızdan vurulduk” ifadesini kullandı.

Türk jeti tarafından vurularak düşürülen Su-24 bombardıman uçağı kara kutusunun bulunduğu öğleden sonra Suriye’deki Rus askeri birlikleri tarafından açıklanmıştı. Bunun için Türkiye sınırı bölgesinde çatışmaya girildiği de kaydedilmişti.  Kara kutunun bulunmasıyla Kremlin Sarayına nakledilmesi arasında 4 saatten az süre geçmiş oldu.

 

DHA

1
 // 1
Sizin uçaklarınız başıboş ve habersiz mi dolaşıyor hiç bir şeyden haberiniz yokmuş gibi durdun da yada saklamak istediğin bişiler mi var......
08 Aralık 2015 23:06
Vay acizler
 // Ahmet
daha uçağın rotasını belirleyememişler mi ?...
08 Aralık 2015 Salı 22:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler