YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den Fransa'ya açık çek: Hazırız
Paris'i kana bulayan saldırıyla ilgili değerlendirmede bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, "Her türlü desteğe hazırız" mesajı verdi.
Putin'den Fransa'ya açık çek: Hazırız
14 Kasım 2015 / 16:14 Güncelleme: 14 Kasım 2015 / 17:16

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Paris'te yaşanan terör olayından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve Fransa Devlet Başkanı François Hollande ve tüm Fransa halkının yanında olduğunu bildirdi.

"HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ"

Putin yaptığı açıklamalarda, "Rusya bu insanlık dışı olayı lanetliyor ve bu terör suçunun soruşturmasında her türlü desteği sağlamaya hazırdır" ifadelerini kullandı.

"GERÇEK BİR SAVAŞTIR"

Öte yandan Rusya Meclisi (DUMA) Başkan Yardımcısı Yuriy Şuvalov, Paris'teki olayın dünyayı değiştirdiğini belirtti. Şuvalov Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamalarda, "Bu trajik olayın tüm ülkeleri terörle mücadelede bir araya getirmesi gerek. Bu önde gelen ülkelerin liderlerinin terörü sadece birlikte yenebileceğimizi anlamalarını sağlayacak gerçek bir savaştır" dedi.

1
 // 1
Biz Paris yönetimini duyarlı olmaya ve sağduyulu davranmaya davet ediyor ve gereksiz güç kullanmamasini temenni ediyoruz...askerin şehirde işi ne?...
14 Kasım 2015 19:10
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler