YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den Erdoğan'a tebrik telefonu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin telefonla görüştü. Görüşmede Putin, 1 Kasım'da yapılan genel seçimlerin AK Parti'nin tek başına iktidar olmasıyla neticelenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Putin'den Erdoğan'a tebrik telefonu
04 Kasım 2015 / 15:54 Güncelleme: 04 Kasım 2015 / 15:59

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, telefon görüşmesinde ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel sorunlara da değinildi. Putin'in, Türkiye'de 1 Kasım'da yapılan genel seçimlerin AK Parti'nin tek başına iktidar olmasıyla neticelenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Mısır'da Rus yolcu uçağının düşmesi neticesinde hayatlarını kaybedenler için taziye dileklerini tekrarladığı ifade edildi.

İki lider Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında Aralık ayında Rusya'da yapılacak olan Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısında ikili ilişkileri daha ayrıntılı biçimde ele alabileceklerini belirterek, bu ay içerisinde G-20 vesilesiyle Antalya'da da yüz yüze görüşeceklerine dikkati çekti. Görüşmede Suriye krizi konusunda da görüş teatisinde bulunan Erdoğan ve Putin'in, çözüm bulmaya yönelik çabaların önemini vurgulayarak, bu hususta yakın temas içinde olmaya önem verdiklerini belirttikleri kaydedildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler