YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin'den dünyaya nükleer tehdit!
Putin'den dünyaya nükleer tehdit!
31 Ağustos 2014 12:15
Rusya’nın Tver Bölgesi’nde düzenlenen “Seliger 2014” Gençlik Forumu’nda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı ülkelere Rusya'nın nükleer gücünü hatırlattı ve "Bizimle çatışmaya girmemek en iyisi olur" dedi.

Kiev’i Güneydoğu Ukrayna’da Donbass temsilcileriyle anlamlı müzakerelere başlamaya zorlamak gerektiğini ifade eden Putin, “Modern medeni kurallar çerçevesinde insanların meşru hakları ve çıkarları formüle edilmeli” diyerek bunun ardından güvenlik ve sınır konularının daha kolay konuşulacağını kaydetti.

"Bizimle çatışmak onlar için kötü olur"
 
Rusya Devlet Başkanı ülkesinin çatışmalara girmek istemediğini ve planlamadığını, ancak tüm saldırıları püskürtmeye hazır olduğunu açıkladı. Başkan, kimsenin Rusya’ya karşı çatışma çıkarmayı aklının ucundan bile geçirmemesi gerektiğini kaydetti. Putin, “Rusya, herhangi büyük bir çatışmaya girmekten uzak. Bunu istemiyoruz, bunu yapmayı düşünmüyoruz” dedi.

“Elbette her zaman Rusya’ya karşı tüm saldırıları püskürtmeye hazırız. Ortaklarımız, ülkeleri ne durumda olursa olsun, hangi dış politika konseptine uyarlarsa uysunlar, her zaman, bizimle çatışmanın onlar için kötü olacağını bilmeleri gerekiyor. Günümüzde, Rusya’ya karşı büyük bir çatışma başlatma fikrinin kimsenin aklının ucundan bile geçmediğini düşünüyorum” şeklinde konuşan Putin, Rusya’nın dünyanın en güçlü nükleer devletlerinden biri olduğunu hatırlattı.
 
"Bu modern Avrupa değerleriyse.."

 
Ukrayna’da bugün Avrupa değerleri olarak muhaliflerin askeri yollarla bastırılmasının anlaşıldığı için hayal kırıklığını ifade eden Putin, ABD ve Avrupa ülkelerinin Ukrayna’da iktidarın şiddet yoluyla değiştirilmesine siyasi desteğinin ve katılımının ülke halkının karşı düşüncesine yol açtığını kaydetti. Rusya lideri, “Şimdi Güneydoğu Ukrayna’nın bu karşı düşüncesi, savaş uçakları, toplar, çok namlulu roketatarlar ve tanklar sayesinde kaba askeri kuvvetle bastırılmaya çalışılıyor” dedi. Rusya Devlet Başkanı, “Bu modern Avrupa değerleriyse, bu durumda büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum” ifadesini kullandı.

tek kutuplu dünya
 // cengiz
tek kutuplu yahudi yardakçısı ABD ve Avrupadan bıktık, Helal Putin adamsın.......... tek kutuplu dünyaya hayır. Yaşasın Erdoğan Yaşasın Adalet...
31 Ağustos 2014 Pazar 15:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler