YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin Türkiye'ye gelebilir!
Putin Türkiye'ye gelebilir!
28 Eylül 2016 15:43
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin'in Türkiye'yi ziyaret edip etmeyeceği konusunda, "Bu ihtimali" dışlamıyoruz ifadelerini kullandı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin'in Türkiye'yi ziyaret edip etmeyeceği konusunda, "Bu ihtimali" dışlamıyoruz ifadelerini kullandı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov düzenlediği basın toplantısında Putin'in ekim ayında Türkiye'yi ziyaret edip etmeyeceği şeklindeki bir soru karşısında, "Bu ihtimali dışlamıyoruz" dedi.

Peskov 'hazırlıkları yapılan etkinlikler kesinleştiğinde gerekli açıklamaların yapılacağını' da belirtti.

HİSARCIKLIOĞLU: PUTİN'İ EKİM AYI BAŞINDA BEKLİYORUZ

Bu arada TASS haber ajansı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Rusya Ekonomi Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev'le Moskova'da gerçekleştirdiği görüşmede, Türkiye hükümetinin, Putin'in ekim başında Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirmesini beklediğini söylediğini aktardı.

Hisarcıklıoğlu, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ekim başında ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi çok beklediğimiz bir şey. (Bu ziyarette) Türk Akımı projesinin ve Rusya'daki Türk girişimcilere yönelik bazı kısıtlamaların kaldırılması kararının görüşülmesini bekliyoruz" demişti.

PUTİN KASIM 2015'TE ANTALYA'YA GELMİŞTİ

Gerçekleşmesi hâlinde, bu ziyaret Putin'in, Rus uçağının düşürülmesi nedeniyle iki ülke arasında yaşanan gerilimin sona ermesi ardından Türkiye'ye gerçekleştirdiği ilk ziyaret olacak.

Putin Türkiye'yi son olarak Kasım 2015'te Antalya'da gerçekleşen G20 Liderler Zirvesi için ziyaret etmişti. Rus lider, Türkiye'ye son resmi ziyaretini ise Aralık 2014'te Ankara'ya gerçekleştirmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler