YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin, kara kutuyu inceleyecek uzman bulamadı
TÜRKİYE sınırlarını ihlal ederken düşürülen Su-24 tipi uçağın kara kutusunu Kremlin’de medyaya gösteren Vladimir Putin, kara kutuyu Rus yetkililerle birlikte incelemek üzere yabancı uzmanlara yaptığı çağrıya cevap alamadı.
Putin, kara kutuyu inceleyecek uzman bulamadı
11 Aralık 2015 / 08:05 Güncelleme: 11 Aralık 2015 / 13:28

Kremlin’de uçağın kara kutusu önünde önceki gün poz veren Putin, kara kutuda herhangi bir oynama yapmadıklarını göstermek için Savunma Bakanı Sergey Şoygu’ya uluslararası uzmanlarla birlikte inceleme talimatı verip, "Anladığım kadarıyla parametrik kaydedici (kara kutu) Su-24 tipi uçağın kalkış anından düşüş anına kadar kesin rotasını, hızını, yüksekliğini ve uçuş anındaki tüm dönüşlerini bize gösterecek. Uçağın nerede bulunduğunu ve uçağa Türkiye tarafından hain darbenin nerede vurulduğunu anlayacağız" ifadelerini kullanmıştı. 
 
Putin’in talimatları üzerine Savunma Bakanı Sergey Şoygu da kara kutuyu incelemek üzere çeşitli ülkelere davet mektubu göndermişti. Ancak Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov şu ana kadar hiçbir ülkeden çağrıya olumlu ya da olumsuz cevap gelmediğini duyurdu. Peskov hangi ülkelere davet yapıldığını ise açıklamadı.  

MİLLİYET

Hani yanlış yapana RUS deriz ya !!
 // YEŞİL
NE DE GÜZEL BELLİ EDİYORLAR KENDİLERİNİ, KATRANI KAYNATSAN OLMAZKİ ŞEKER CİNSİNİ SÖGDÜGÜM CİNSİNE ÇEKER...........
11 Aralık 2015 Cuma 09:34
sevabına bakarız yolla..
 // Adem
Yolla POTİN aga biz bakarız, korkma para da almayız :D...
11 Aralık 2015 Cuma 06:06
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler