YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin hakkında bomba iddia: Dünyada ikinci...
Celebritynetworth adlı internet sitesi, Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin'in mal varlığı olarak dünyanın en zengin ikinci kişisi olduğunu iddia etti.
Putin hakkında bomba iddia: Dünyada ikinci...
02 Temmuz 2016 / 23:12 Güncelleme: 02 Temmuz 2016 / 23:13

Türkiye’nin Rus jetini düşürmesiyle başlayan kriz, 7 ay sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin’e yazdığı bir mektupla sonlandı. 

Vladimir Putin’in attığı imza ile Rusya, Türkiye’ye uyguladığı ekonomik yaptırımları ve seyahat kısıtlamalarını kaldırdı.

DÜNYANIN EN ZENGİN 2. KİŞİSİ

Bu gelişmeler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkındaki bir iddiayı tekrar gündeme getirdi. Celebritynetworth adlı internet sitesi, Vladimir Putin’in yaklaşık 70 milyar dolar serveti olduğunu iddia etti. 

Bu iddia ile Putin, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’ten sonra dünyanın en zengin 2. kişisi konumuna getirdi.

AİLEDEN ZENGİN DEĞİL

Babası asker, annesi de fabrika işçisi olan Putin, iddiaya göre komuniszmin çökmesiyle Gazprom’dan yüzde 4.5’lik bir pay elde etmiş. 

Aynı zamanda kendisinin Surgutneftegas isimli enerji şirketinin de yüzde 50'sine sahip olduğu belirtiliyor. 

Gazprom’un yıllık geliri 100 milyar doların üzerinde.

Gazprom’un yüzde 4.5 hissesine sahip olmak demek ise milyonlarca dolar gelir anlamına geliyor. 

Putin'in yatırımları sadece Rusya ile sınırlı da kalmamış. Rusya'nın liderinin İsviçreli petrol şirketi Guvnor'da da hissesi olduğu belirtiliyor.

KALESİ BİLE VAR

Putin'in aynı zamanda lüks saatlere de tutkun olduğu biliniyor. 

Kendisinin taktığı Philippe Patek marka saatlerinden oluşan koleksiyonun değerinin 700 bin dolar olduğu söyleniyor.

Kendisinin sahip olduğu söylenen 40 milyon dolarlık yat ise servetinin en nadide parçalarından biri olarak göze çarpıyor.

Rus liderin ülke çapında ’20 tane villası var’ deniyor. Bunların içinde bir tane de tarihi kale olduğu da iddialar arasında. 

Klasik İngiliz entrikaları
 // Rasim DUMAN
TÜRK-RUS İlişkilerinin gelişmesini hazmedemiyorlar. Kahraman Cumhurbaşkanımız'a bir "kulp" bulamıyorlar ; buldukları "kulplar" da ellerinde kaldı. Bu defa Putin'i gözden düşürmeye çalışıyorlar. Şu demeye getiriyorlar : " Sizin Cumhurbaşkanınız işte böyle soyguncu ve hırsız bir Putin ile muhatap oluyor". Tabiatı ile, ikisini birden gözden düşürmüş olacaklar ! Bizim editörlerimiz böyle "tuzak haberleri" niçin tefrik edemezler ve hemen yayına sokarlar, anlamıyorum !!!...
03 Temmuz 2016 Pazar 12:11
1
 // 1
Allah daha çok versin. helalindan versin...Size ne milletin malından mülkün den Allah vermiş.He haksız oldugunu iddia ediyorsanız kanıtlayin gereğini de yapın yapmicaksaniz milletimin kafasına boş şeyler sokmayın.....
03 Temmuz 2016 00:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler