YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin gerçekten Müslüman oldu mu?
Putin gerçekten Müslüman oldu mu?
13 Mart 2015 19:18
Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin'in Müslüman olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Putin’in bir haftadır ortalarda görünmüyor olması kafaları karıştırdı.

Rus internet sitesi gezitter.org ise, Putin’in basın danışmanının Twirtter hesabının hacklendiğini açıkladı.

Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin'in ortalarda 5 Mart'tan beri, yani 1 haftadır hiç ortalarda görünmedi. Her salı günü düzenlenen güvenlik toplantısına bu hafta, ayın 10’unda katılmaması ile birlikte hasta olduğu dedikoduları yayılmaya başladı. Putin'in basın danışmanı Dimitri Peskov, bu iddiaları yalanlasa da, Putin’in Kazakistan'ın başkenti Astana'da 12 - 13 Mart tarihleri arasında yapılacak zirveye katılmayacağının açıklanması ve bu nedenle zirvenin ileri bir tarihe atılması, dedikoduların şiddetini arttırdı.

 

Kazak kaynaklarınca Putin'in hasta olduğu iddia ederken Kremlin ise resmi internet sitesinden Putin'in devlet politikaları ve bankalarla ilgili basına kapalı üç toplantıya katıldığını duyurdu.

Putin'in bir haftadır ortalarda görünmemesi dedikoduların asıl sebebi. Ama bugün özellikle Türk medyasında geniş yer alan çarpıcı bir iddia vardı. İddiaya göre; Vladimir Putin İslam'ı seçti ve Müslüman oldu. Buna kaynak olarak da yine danışmanı Vladimir Peskov’un twitter’daki açıklamaları gösterildi.

Bu haberin aslını Rus haber sitesi Gezitter.org okuyucularına şöyle verdi. Sitede yer alan habere göre; 11 Mart akşamı saat sabah 5’te  Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’in Twitter hesabı hacklendi ve hackerlar Putin’in öldüğünü yazdı. Kısa bir süre sonra Dimitri Medvedev hesabını geri almayı başardı ve bu tweet silindi. Hemen ardından bu sefer de Vladimir Putin'in basın danışmanı Dimitri Peskov’un Twitter hesabını hackledi ve oradan Putin’in Müslümanlığı seçtiğini yazdı. Kısacası Gezzitter.org’a göre, Putin’in Müslüman olduğu iddiası, basit bir hacklenme olayından daha fazlası değil.

Görünen o ki Putin basının karşısına çıkana kadar bu tarz iddialar dünya gündeminde yerini almaya devam edecek.

 

AKŞAM

15:23
 // osman kayacan
velev ki hesaplar hacklendi, ki tiwitlere bakilinca muhtemel öyledir. Simdi asil önemli olan kimler hackledi o hesaplari, orasi önemli!
Diyelim ki "kontröllü" bir hacklenme olmussa eger, bu suna isaret ediyordur herhalde, putin'in son aciklamalarina ve fiiliyatina bakilinca, rusya türk cumhuriyetleri ve cecenler ile baris istiyor! Orta Dogu ve Türk Cumhuriyetlerine Baris gelirse, sadece Türkiye degil, Rusya da önemli bir sicrama kayd eder! Bunu Cin de örnek alip ikili koalisyona katilirsa, Ingiltere ve Bati bu ceyrek millenyumda istatiksel olarak yok hükmünde sayilirlar!...
14 Mart 2015 15:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler