YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin enkaza gitti
Putin enkaza gitti
10 Nisan 2010 23:47
Putin 96 kişiye mezar olan uçağın enkazının düştüğü bölgeyi ziyaret etti

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski ve diğer 96 kişiyi taşıyan ve Smolensk bölgesinde düşen uçağın enkazının bulunduğu bölgeyi ziyaret etti.
 

Rusya’nın batısındaki Smolensk bölgesinde Polonya Cumhurbaşkanı Kaczynski ile üst düzey yetkilileri taşıyan uçağındüştüğü bölgeyi ziyaret eden Rusya Başbakanı Vladimir Putin yetkililerden bilgi aldı. Putin’e bölgeyi ziyaretinde Acil Durum Bakanı Sergey Shoigu eşlik ederek, kendisine bilgi verdi. Polonya Cumhurbaşkanı Kaczynski ve eşi Maria, Polonya genelkurmay başkanı, Polonya merkez bankası başkanı ve diğer üst düzey yetkilileri taşıyan Tupolev 154 tipi uçak bugün sabah saatlerinde inişe geçtiği sırada düşmüştü.

Cumhurbaşkanı ve beraberindeki üst düzey yetkililer, 1940 yılında Sovyetler Birliği askerleri tarafından 22 bin Polonyalının öldürüldüğü Katin katliamının 70. yıldönümü için Rusya’ya gidiyorlardı. Yetkililer uçağın sisli havada inişe geçtiği sırada Smolensk’teki havalimanının yaklaşık 1,5 kilometre uzağına düştüğünü ifade ettiler. İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler