YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Putin Avrupa’nın sabrını taşırdı
Putin Avrupa’nın sabrını taşırdı
14 Şubat 2016 11:37
Rus savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin denetimindeki mahallelere düzenlediği saldırılar, Rusya'nın Avrupa'da sert biçimde eleştirilmesine neden oldu.

Rejim güçleri ve Rusya'nın hava saldırıları yüzünden Halep'te 51 bin kişinin yer değiştirmesine Avrupa daha fazla sessiz kalamadı. Irak'ta ve Suriye'de DAEŞ'e karşı koalisyona destek veren Fransa'da Elysee Sarayı ve Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Rusya'ya hava saldırılarını bitirmesi çağrısında bulunurken Esad rejiminin Rusya'nın yardımıyla kendi halkına katliam yaptığını dile getirmişti. 

HUKUKU İHLAL EDİYOR

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond da Rusya ve Esad'ın muhaliflere kasten saldırmasının DAEŞ'i güçlendireceği yorumunda bulunmuş ve Rusya'nın uluslararası hukuku ihlal ettiğini söylemişti. 

MAZUR GÖRMEYİN! 

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise Rusya hava saldırılarına ilişkin dünyayı uyararak "mazur görmeyin" çağrısında bulunmuştu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Rusya'nın Suriye'deki hava bombardımanının, siyasi çözümü baltaladığını vurgulamıştı.

Soğuk savaşa sürükleniyoruz 

Almanya'da devam eden 52. Münih Güvenlik Konferansı'nda konuşan Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, ''Bizler yeni bir Soğuk Savaş dönemine doğru yuvarlanıyoruz'' dedi. Zaman zaman 1962'de yaşadığını zannettiğini ifade eden Medvedev, bunun için Batı'yı ve NATO'yu suçladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler