YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Protestocular hapsedilecek
G-8 protestocuları film stüdyosunda hapsedilecek.
Protestocular hapsedilecek
27 Nisan 2010 / 21:30 Güncelleme: 27 Nisan 2010 / 21:41

Kanada'nın Haziran ayında evsahipliği yapacağı G-8 ve G-20 Zirvesine daha aylar olmasına rağmen protestocuların işbaşı yapması, polisi harekete geçirdi.

Toronto Emniyet Müdürü Bill Blair, G-20 Zirvesinin yapılacağı Toronto şehir merkezindeki Metro Convetion Center'a 5 kilometre uzaklıkta eski bir film stüdyosunu geçici hapishane olarak kullanacaklarını açıkladı.

"Güvenlik zorluğu, Vancouver Olimpiyatları'ndan fazla" diyen Blair, sözlerini, "Olumsuzlukları en aza indirebilmek için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak" diye sürdürdü.

Toplantı süresince şehir merkezinin polis ve diğer güvenlik görevlileriyle dolu olacağını belirten Blair, 3 metre yüksekliğinde kurulacak olan bariyerlere yaklaşan herkesin tutuklanacağını ve geçici hapishane olarak kurulan film stüdyosuna, oradan da polis merkezlerine götürüleceğini bildirdi.

Bölgede oturanların 26 Haziran tarihinden önce Toronto Emniyetinden kart almaları gerektiğini ifade eden Bill Blair, "Aksi takdirde bu kişiler evlerine de gidemeyecekler" dedi. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler