YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Profesörden en güzel ders
Kudüs İbrani Üniversitesi’nde ders veren Prof. Sydney Engelberg, anne olan bir öğrencisinin derse getirdiği bebeğinin ağlaması üzerine çocuğu kucağına alıp hiçbir şey olmamış gibi dersi anlatmaya devam etti.
Profesörden en güzel ders
15 Mayıs 2015 / 22:41 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 22:59

Prof. Sydney Engelberg’in kızı Sarit Fishbaine’in Facebook’ta yaptığı paylaşıma göre öğrencisinin ‘Örgütsel Davranış‘ dersine getirdiği bebek, annesinin tüm çabalarına rağmen susmadı. Bu sırada utanan anne sınıfı terk etmeye çalışırken, Engelberg çocuğu kucağına alıp derse kaldığı yerden devam etti.

Diken.com.tr'de yer alan habere göre; dört çocuk, beş de torun sahibi olan Engelberg’in tüm kadın öğrencilerine, eğitimle annelik arasında tercih yapmak zorunda olmadıklarını söylediği ortaya çıktı. Profesörün dileyenlerin derse çocuklarını getirebileceğini ya da annelerin çocuklarını derste dahi olsa emzirebileceğini açıkladığı belirtildi.
 
Eğitim sadece düz bilgi değildir
 
Fishbaine, babasının eğitimi sadece derste öğrenilen düz bilgi olarak görmediğini söylerken, “Ona göre eğitim aynı zamanda değerlerin öğrenilmesidir” dedi.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler