YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Prenses Kate ikiz mi bekliyor?
Prenses Kate ikiz mi bekliyor?
04 Aralık 2012 22:05
İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile görkemli bir törenle dünya evine giren Kate Middleton’ın hamile olduğu açıklandı. Açıklama, William'ın rahatsızlanan Kate'i hastaneye götürmesinin ardından geldi.

Yemek yemekte zorlanan ve yeterli miktarda sıvı tüketemeyen Kate'in birkaç gün hastanede kalması bekleniyor. Hamilelikte yaşanan bu rahatsızlığın genellikle ikiz bebek işareti olduğu da ifade ediliyor.

Çifti ilk kutlayan İngiltere Başbakanı David Cameron oldu. Cameron, Twitter'dan attığı mesajda "Kraliyet çifti, çok iyi anne ve baba olacak" dedi.  Çifti ilk kutlayan İngiltere Başbakanı David Cameron oldu. Cameron, Twitter'dan attığı mesajda "Kraliyet çifti, çok iyi anne ve baba olacak" dedi.

Adına Twitter hesabı (@IAmRoyalBaby) açılan bebeğin, ilk 5 dakikada 500 takipçisi oldu. İki aylık hamile olduğu tahmin edilen Cambridge Düşesi'nin en erken Nisan ayının sonunda doğum yapabileceği ifade ediliyor.

Doğumun bu tarihte gerçekleşmesi halinde bebek, Nisan Ayı'nda evlenen çifte ikinci evlilik yıldönümü hediyesi olacak. Bebeğin Haziran ayında doğabileceği de belirtiliyor. Daha önce Cambridge Düşesi Kate’in yakın arkadaşı Jessica Hay, bir dergiye verdiği röportajda çiftin bebek beklediklerini açıklamıştı.

Dergide yer alan haberde ayrıca, Kate Middleton’ın son zamanlarda aldığı kilolara dikkat çekilmişti. William ve Kate, 2011’in Nisan ayında tüm dünyanın izlediği görkemli bir törenle evlenmişti. Çift daha önce basına verdiği röportajlarda, kız ya da erkek fark etmeksizin iki çocuk istediklerini belirtmişti.

William ile birlikteliğinde 12. yıla girecek Kate, 31 yaşında anne olacak. Giyim tarzıyla hayranlık uyandıran Middleton’ın hamileliği sırasında giyeceği kıyafetler şimdiden merak konusu..

Bebeğe verilecek isim de tartışılıyor. Açılan bahislerde bebek kız olursa Diana veya Elizabeth, erkek olursa da Charles, Frances veya John isminin verilebileceği tahmin ediliyor. Cambridge Dükü ve Düşesi'nin bebeği tahtın üçüncü sıradaki varisi de olacak.

Geçen yıl Kraliyet tahtının varisliği yasalarında yapılan değişiklikle, ilk doğan bebek kız olsa da artık tahta çıkacak. Bebekler ikiz olursa ilk dünyaya gelen tahtın varisi olacak.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler