YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Prens Harry Güney Afrika'da  ​
Prens Harry Güney Afrika'da ​
04 Aralık 2015 00:04
İngiltere Kraliyet tahtının varislerinden Prens Harry, Güney Afrika ziyareti kapsamında Johannesburg kentindeki Nelson Mandela Vakfı'nı ziyaret etti.

Prens, Güney Afrika'nın efsanevi lideri eski Devlet Başkanı Nelson Mandela'nın anısına bir konuşma yaptı. Birkaç sene önce Madiba'yla (Nelson Mandela) görüştüğü için kendisini talihli olarak gördüğünü söyleyen Prens, tanışma anısını o günden beri sakladığını ifade etti.

Konuşmasında Güney Afrika'nın geleceğini ve yeni nesilleri biçimlendiren Mandela'nın mirasını görmekten memnuniyet duyduğunu aktaran Harry, Mandela'nın bu güzel ülkeyi korumak için yorulmaksızın çalıştığını dile getirdi.

Güney Afrika'nın doğal yapısını ve doğada yaşayan hayvanları koruyanları desteklediğini, bu konuda dünyanın yükünü yüklendiğini hatırlatan Harry, bu önemli görevde çok önemli bir ivme kazanıldığına dikkati çekti.

Prens Harry, 4 günlük Güney Afrika ziyareti kapsamında Nobel Barış Ödülü sahibi Başpiskopos Desmund Tutu, Cumhurbaşkanı Jacob Zuma ve Mandela'nın eşi Graça Machel ile görüştü. 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler