YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Prens Charles Putin’i Hitler’e benzetti
Prens Charles Putin’i Hitler’e benzetti
21 Mayıs 2014 16:09
İngiltere Veliaht Prensi Prens Charles, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in son dönemdeki davranışlarını Hitler’e benzettiği ifade edildi.

İngiltere Veliaht Prensi Prens Charles 4 günlük Kanada ziyareti kapsamında Göç Müzesini gezerken, Nazi Almanyası’ndan kaçan eski bir mülteciyle yaptığı özel görüşme sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in son dönemdeki davranışlarını Hitler’e benzettiği ifade edildi.

1939 yılında Hitler’in Avrupa’yı işgalinden önce kaçarak Kanada’ya gelen Marienne Ferguson, Prens Charles’ın Göç Müzesini ziyareti sırasında kendisiyle yaptığı sohbette Prens’in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in davranışlarını Nazi lideri Adolf Hitler’e benzettiğini söyledi. Ferguson, “Prens Charles bana ne zaman Kanada’ya geldiğimi sordu. Ben de 1939 yılında olduğunu söyledim. Bunun üzerine Prens, Putin’in Hitler ile aynı şeyleri yapmaya başladığını söyledi. Ben de ona katıldığımı ve Putin’in aynı Hitler gibi ülkeleri almaya başladığını ifade ettim” dedi.

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’da Mart ayında Putin ile Hitler arasında benzetme yapmıştı. Clinton, “Yapılanlar tanıdık geliyor. Bunlar Hitler’in 1930’larda yaptıklarına benziyor” şeklinde açıklama yapmıştı.

İngiltere Veliaht Prensi Prens Charles, Normandiya Çıkarması’nın yıldönümü nedeniyle düzenlenecek anma etkinliği kapsamında Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşecek.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler