YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polonya ve Rusya diplomatlarını sınır dışı etti
Polonya ve Rusya diplomatlarını sınır dışı etti
17 Kasım 2014 13:49
Rusya, Polonya'daki Rus diplomatların casusluk şüphesiyle sınır dışı edilmesine Polonyalı diplomatları ülkeden göndererek misilleme yaptı

Rusya ve Polonya karşılıklı olarak bazı diplomatlarını sınır dışı etti.

Polonya'nın kısa bir süre önce casusluk yaptığından şüphelenilen bazı Rus diplomatları sınır dışı etmesine Rusya'dan misilleme geldi.

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Polonyalı yetkililerin, bazı diplomatları sınır dışı ederek "samimiyetsiz ve hoş görülemez bir adım" attığı belirtildi.

Açıklamada, "bununla bağlantılı olarak, Rusya tarafının cevaben uygun önlemleri aldığı, bazı Polonyalı diplomatların, statüleriyle bağdaşmayan faaliyetlerinden ötürü halihazırda ülkeden ayrıldığı" ifade edildi.

Polonya TVN yayın kuruluşunun Moskova'daki muhabiri Andrzej Zaucha da dört Polonyalı diplomata, cuma günü ülkeden ayrılmaları için 48 saat süreleri bulunduğu bilgisinin verildiğini söyledi.

Polonya ve Çek Cumhuriyeti, Moskova yönetiminin, ülkelerindeki etkisini artırmak amacıyla istihbarat servislerinin faaliyetlerini artırdığının tespit edildiğini savunuyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler