YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten 'bayıltan' dayak
İnsan haklarından dem vuran Amerika bir insanlık ayıbına daha imza attı. Polis, elleri başının arkasında olan adamı dakikalarca jop kullanarak dövdü. Kafasına da darbe alan adam kısa süreli baygınlık geçirdi.
Polisten 'bayıltan' dayak
19 Nisan 2010 / 14:26 Güncelleme: 19 Nisan 2010 / 14:36

Soluksuz takipleri, suçlu yakalama yöntemleri ve çoğu zaman uyguladıkları orantısız güç ile haberlere konu olan Amerikan polisi bu kez elleri başının arkasında, diz çökmesini istediği  bir adamı dakikalarca jop kullanark dövdü.

Amerika'nın Chicago kentinde bir polis memurunun uyguladığı orantısız güç, polis aracındaki kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.  Durduğu araçtan inen adamın ellerini başının üzerine koyarak, diz çökmesini isteyen polis memuru daha sonra metal jopuyla adamı ölesiye dövdü. Beline, bacaklarına ve kafasına aldığı darbelerle yere yığılan adam kısa süreli baygınlık geçirdi. Polis tarafından feci şekilde dövülen adamın inleme sesi üzerine evinden çıkan bir vatandaşın şaşkınlığı ise yüzüne yansıdı. Ev sahibinin çıktığını farkeden polis, adamı dövmeyi bırakıp, yere düşürdüğü jopunu tekrar beline taktı.

Olay yerine gelen diğer ekipler tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan adam,  polis memurundan şikayetçi oldu. Polis Merkezindeki yetkililer tarafından yapılan açıklamada görüntülerin izlendiğini ve olaya karışan polis memurunun hemen görevinden alındığını açıkladı.
İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler