YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisi şaşırtan hırsızlık!
Polis, ilk kez karşılaştığı bu hırsızlık tarzı karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.
Polisi şaşırtan hırsızlık!
01 Haziran 2011 / 18:51 Güncelleme: 01 Haziran 2011 / 19:00

ABD'nin Sacramento kentinde, otomobil hırsızları çaldıkları araçları internette sattıktan sonra tekrar çaldılar.

Yerel medyanın haberine göre, polisin ilk kez karşılaştığı bu suç tarzında, iki çalıntı araç dünyanın büyük online ilan sitesi Craigslist'te satıldı ve ardından yeniden çalındı.

Otomobillerin aylar önce çalındıktan sonra ikisinin de pazar gecesi internetteki ilan sitesi aracılığıyla satıldığını belirten polis, zanlıların araçların bulunduğu yere dönerek, otomobilleri yeniden çaldıklarını kaydetti.

"Bu bizim için yeni bir olgu, yeni bir suç tarzı" diyen Sacramento emniyet müdürlüğünden Laura Peck, iki vakanın da birbirine çok benzer olduğunu, bu nedenle birbiriyle bağlantılı şekilde soruşturulacağını açıkladı.

Çalıntı araçların asıl sahiplerine teslim edildiğini söyleyen polis yetkilisi, otomobilleri satın alanların ise bu vakalarda mağdur durumda olduklarını ifade etti.

Polis, böyle başka vakalar olup olmadığının araştırıldığını belirtirken, internetten araç satın alanların otomobilin plaka ve araç seri numarasının son dört rakamının birbiriyle eşleştiğini teyit etmeleri gerektiği uyarısında bulundu. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler