YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise kurşun yağdırdılar
Brezilya'da uyuşturucu çeteleri polise savaş açtı.
Polise kurşun yağdırdılar
05 Kasım 2012 / 15:48 Güncelleme: 05 Kasım 2012 / 15:59

Son dönemde artan baskınlar ve arkadaşlarının ölümünden sorumlu tuttukları polislerden intikam almak isteyen çete üyeleri, belirledikleri isimleri görev dışındayken tek tek hedef alıyor. Son bir hafta içinde 70 güvenlik görevlisinin öldürüldüğü Sao Paulo'da, uyuşturucu çeteleri tarafından saldırıya uğrayan son kurban İsmael Alves dos Santos adındaki polis memuru oldu.

Akşam saatlerinde işten çıkıp evine dönmek üzere olan 38 yaşındaki Santos, alışveriş yapmak için girdiği markette silahlı saldırıya uğradı. Motosikletle geldikleri markete girerek hedeflerindeki polis memuruna doğrudan kurşun yağdıran iki saldırgandan birisi kurşunları bitene kadar ateş etti. Ardından dışarıda bekleyen diğer saldırgan içeri gelerek kendi silahındaki şarjörü yerde yatan polise boşalttı. Polis memurunun öldüğünden emin olan saldırganlar hızla olay yerinden kaçarken güvenlik kameralarını inceleyen polis, saldırıyı gerçekleştirenlerden birinin Alecsandro Barros ismindeki uyuşturucu taciri olduğunu belirledi.

Uyuşturucu tacirlerini etkisiz hale getirmek isteyen polisle çete üyeleri arasında karanlık ve dar sokaklarda gerçekleşen çatışmalarda her geçen gün ölü sayısı artıyor. Cihan


DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler