YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis, şok mektubu gizlemiş
Prenses Diana, mektupta, eşini (Prens Charles) kendisini öldürtmeye çalışmakla suçluyor
Polis, şok mektubu gizlemiş
27 Eylül 2009 / 08:18 Güncelleme: 27 Eylül 2009 / 08:29

Prensen Diana ve sevgilisi Dodi El Fayed'in ölümü üzerindeki sır perdesini aralayacak olan mektubun, İngiliz polisi tarafından bugüne kadar gizlendiği öne sürüldü.

 İngiliz Daily Express Gazetesi'nde yer alan habere göre, Prenses Diana, ölümünden 3 yıl önce 1995 yılında bir trafik kazasına kurban gideceği yönünde bir mektup yazmış.

Diana uşağı Paul Burrell'a yazdığı mektupta, Prens Charles'ın otomobilinin kaza yapması için plan yaptığını ve frenlerini bozabileceğini belirterek eşini kendisini öldürtmeye çalışmakla suçluyor.

Prenses, Prens Charles'tan boşanmasından 10 ay sonra gönderdiği mektupta, “Prens Charles, benim otomobilimin bir kaza yapması için plan yapıyor. Bu frenlerimin bozulması, lastiklerimin indirilmesi olabilir. Charles bu komployu Camilla Parker ile evlenebilmek için yapacak” diye ifade ediyor.

Prensesin ‘Ölüm Mektubu’nun İngiliz polisi tarafından gizlendiğini iddia eden gazete, polisin Diana'nın ölüm mektubunu neden gizlediğinin araştırılması ve bazı soruların cevaplandırılması gerektiğini yazdı.

Prensesin 10 yıl boyunca uşağı, arkadaşı ve sırdaşı olan Paul Burrell, 2003 yılında Diana'nın hayatını anlatan “Kraliyet Görevi’ isimli bir kitap yayınlamıştı. Tartışmalar yaratan kitapta Burrell, Charles'ın isminin geçtiği yerleri gizleyerek mektubu yayınlamıştı. Mahkemeye mektubun orijinal hali sunuldu. Şimdi herkes mektup sonrasında Prens Charles'ın suçlu koltuğuna oturup oturmayacağını merak ediyor.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler