YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK/YPG'yi korku sardı! ABD bizi kullanıp atacak
Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG üyeleri, ABD'nin bölgede kendilerini yalnız bırakmasından korktuklarını söyledi.
PKK/YPG'yi korku sardı! ABD bizi kullanıp atacak
15 Aralık 2017 / 11:33 Güncelleme: 15 Aralık 2017 / 11:36

Terör örgütü YPG'nin çoğunluğu oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) Rakka'yı geri almasından haftalar sonra ABD Suriye'de yaklaşık 2000 kişiden oluşan askeri gücünün bir bölümünü geri çekmişti. AFP'nin haberine göre ise terör örgütü YPG şu an ABD'nin bu ortaklıktan uzaklaşması sonucu bölgede elde ettiği siyasi kazanımlarını kaybetmekten kaygı duyuyor. 

"BİZİ PİYON GİBİ KULLANDILAR SONRA UNUTACAKLAR"

AFP'ye konuşan 37 yaşındaki Rafea İsmail isimli örgüt üyesi ABD'nin YPG'yi bir süre sonra terk edeceğini düşünüyor. "ABD bizi uzun süre piyon gibi kullandı. Şimdi korkuyoruz. İşleri bitince bizi tamamen unutacaklar" diyor.

45 yaşındaki yabancı dil öğretmeni Naval Farzand ise Rakka'yı terör örgütü DEAŞ'tan YPG’nin kurtardığını, bu yüzden "ABD'nin onları terk edip Türkiye'ye yaklaşmaması gerektiğini" iddia ediyor. 

"SAVAŞ DEVAM EDİYOR"

Terör örgütü YPG'nin kadın birliği YPJ'den Nesrin Abdullah isimli örgüt üyesi ise bölgede DEAŞ tehdidinin devam ettiğini ve savaşın süreceğini iddia etti. Abdullah, "Koalisyon güçlerinin burada kalarak güvenliği ve istikrarı sağlaması önemli. Çünkü DEAŞ tehdidi sürüyor" dedi. 

@
 // sezer
ABD sizin icin calisiyor devlet kurmak istiyor ve gelistirmek ve en cok inandigim sizi süper güc yapacakmis siz abdye güvenin sizi satmaz:-)...
15 Aralık 2017 19:51
 // bascavus
Ya ne yapacaktı vatanın satani satar lar...
15 Aralık 2017 14:04
 // Talip
Günaydın. Yeni mi farkına vardınız....
15 Aralık 2017 12:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler