YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'ya darbe üstüne darbe
Terör örgütü her geçen gün tükenmeye devam ediyor. TSK ve İran'ın aralıksız sürdüğü operasyonlarda ciddi kayıplar veren PKK'ya bir darbe de Suriye'den geldi. 11 teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.
PKK'ya darbe üstüne darbe
15 Haziran 2010 / 10:11 Güncelleme: 15 Haziran 2010 / 10:27

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İran ordusu tarafından terör örgütüne yönelik kapsamlı ve aralıksız sürdürülen operasyonlarda ağır kayıplar veren terör örgütü PKK'ya bir darbe de Suriye'den geldi.

Suriye güvenlik güçlerinin Kamışlı, Afrin, Haseki ve Halep kentlerinde düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda 11 teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.

Güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada, (Cerberi) kod adlı Şeyhmus Cembeli Hasan, (Bersiv) kod adlı Hoşnaf Hasan Ahmed, (Sara) kod adlı Mervan Bereket, (Erdal) kod adlı Kasım Hacı Hizni, (Şerok) kod adlı Mahmut Cemil Kamber, (Halil) kod adlı Abdulhamid Melek, (Bahoz) kod adlı Civan Muhammed, (Şevket) kod adlı Fecrettin Musulli, (Hasan) kod adlı İsmail Selim, (Ararat) kod adlı Halta Şakir Agel ve (Nezir) kod adlı Ziber Abdullah Ose adlı kişilerin öldürüldüğü kaydedildi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile Türk ordusunun, terör örgütü PKK'ya yönelik işbirliği içerisinde hareket ettiğini belirterek, Türk güvenlik güçleri ile Suriye kurumları arasında işbirliğinin tam bir mutabakat, güven içerisinde sürdüğünü söylemişti.

Cumhurbaşkanı Esad, sınır boyunca karşılıklı tedbir alınmasının da bu işbirliği içerisinde yer aldığını vurgulamıştı.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler