YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK/PYD şokta! "Rusya bize ihanet etti"
Terör örgütü YPG'nin sözde komutanı Sipan Hemo, Rusya'nın kendilerine ihanet ettiğini söyledi.
PKK/PYD şokta! "Rusya bize ihanet etti"
22 Ocak 2018 / 13:26 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 13:29

Hemo, Londra merkezli Şark el Awsat gazetesine Rusya'nın kendilerine ihanet ettiğini söyledi. Hemo, Rusya'nın Türkiye'nin Afrin'e girmesi konusunda onay verdiğini iddia etti; bunun ise kendileri için bir 'ihanet' olduğunu öne sürdü.

"TÜRKİYE SINIR GÜVENLİĞİ SAVUNMA HAKKINA SAHİPTİR"

El Awsat’a konuşan Hemo, “Rusya Genelkurmay Başkanı ve Rus istihbarat yetkilileriyle görüştüm. Genelkurmay Başkanı, 'Türkiye, sınır güvenliğini savunma hakkına sahiptir' dedi. Rusya Genelkurmay Başkanı ayrıca askerlerinin Efrin'den çekilmesi konusunda bilgilendirildiklerini de söyledi.” dedi.

KAHRAMANLIK NİŞANI ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞ, RUSYA YALANLAMIŞTI

Sosyal medyada terör örgütü YPG üyesi Hemo'nun Rusya'da 'kahramanlık nişanı' aldığı iddia edilerek propaganda başlatılmıştı. Ancak Hürriyet'in Rusya’nın YPG’li Sipan Hemo ile ilgili bir ödül töreni planlayıp planlanmadığına yönelik araştırması olayı yalanlar nitelikteydi.  

"SADECE RUSLARA VERİLİYOR"

Konuyu Rus Dışişleri'ne sorduğumuzda ise isminin açıklanmasını istemeyen Rus diplomatik kaynak “Suriye’de terörizme karşı yürüttüğümüz operasyonlarda kahramanlık nişanı bildiğim kadarıyla sadece Rus ordusu mensubu asker ve subaylarına veriliyor. Suriyeli veya başka üçüncü ülke vatandaşları bu kategoriye girmiyor. Kürt silahlı guruplardan adanı söylediğiniz kişi hakkında ise bizde herhangi bilgi yok” demişti.

Kıymetli ve muhterem Başçavuş abim,
 // Rasim DUMAN
Siz yaşça ve tâbiî ki kıdemce benden büyük ve öndesiniz. Bendeniz 58 yaşındayım. ( J.Ord. 1978-2 ) Yorumlarınızı takip ediyorum. Vatan ve milletperverliğiniz ve sâmimiyyetiniz hakkında hiçbir şüphem yok. Rabbimiz nasip eder de, büyüklerimiz de uygun görürler ise, cephede sizinle berâber vâzife yapmaktan, büyük bir sevinç ve gurur duyacağım inşallah. Ellerinizden öpüyorum Komutanım. Selâm ve dua ile....
22 Ocak 2018 Pazartesi 20:00
 // bascavus
Rasim abi hatirlatma çok güzel harekatı yönetenler hertürlü önlemi almışlardır siz rahat olun...
22 Ocak 2018 16:03
 // Rasim DUMAN
Meselenin ehemmiyyet ve aciliyyetine binaen bir daha yaziyorum : AFRIN ile Esed rejimi arasindaki hudut hatti, kuvvetlerimiz tarafindan bir an once elde edilmeli, birbirleri ile olan irtibatlari koparilmali ve o saha da mayinlanmalidir. O bolge sadece Esed rejimi acisindan degil, ABD acisindan da cok onemlidir ve behemahal, bizim elimizde bulunmalidir. Idlib'teki kuvvetlerimiz de, bol miktarda 81 ve 120 mm havanlar ve tanksavarlar ile takviye edilmelidir. Zira, Esed rejimi ile irtibatlari koparilan teroristler, IDLIP'teki kuvvetlerimize karsi bir "yarma" ve "huruc" tesebbusunde bulunabilirler....
22 Ocak 2018 13:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler