YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın suikast silahları Putin'den
Türkiye çözüm süreci konusunda ilerlerken, PKK da FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması’yla birlikte başlattıkları savaşa yeni taktiklerle hazırlandı.
PKK'nın suikast silahları Putin'den
10 Aralık 2015 / 09:13 Güncelleme: 10 Aralık 2015 / 12:20

Putin’in de desteğini alan  terör örgütü, Rus yapımı Kanas suikast silahları edindi. 2 bin metre menzili olan bu suikast silahı, PKK’nın sözde özerlik ilan ettiği yerlerde ortaya çıktı.

Teröristler,  Kanas’lı ilk saldırıyı 28 Mart’ta Şırnak 48’inci Hudut Komutanlığı’na,  ikincisini ise 29 Eylül’de Hakkari’de Efeler Taburu’na düzenledi. Kanas’lı saldırıda ilk şehit ise sözde özerklik ilan edilen Silvan’daki çatışmalarda verildi.

Silvan’da 23 Kasım’da Komiser Yardımcısı Enis Kırımlı, Kanas ile açılan ateşle şehit düştü. Bu saldırıdan iki gün sonra da Mardin Cizre’de Komiser Umut Tunçay, Kanas suikast silahıyla şehit edildi. Bomba İmha Uzmanı Haydar Çetin, Kanas ile şehit edilen üçüncü polis oldu. Teröristlerin elindeki Rus malı Kanas’lar PKK’nın şehirlere yerleşme stratejisini çok önceden planlayıp, bu silahları edindiğini göstermiş oldu. 

ayet
 // vatan millet
Ayet-i kerime de geçiyor size hristiyanlardan ve yahudilerden dost olmaz,bilakis onlar birbirlerinin dostudurlar. Evet bizim dostumuz yok düşmalarımızın sadece renkleri farklı yoksa hepsi birbirlerine hizmet ediyor.o yüzden birlik olmalıyız....
10 Aralık 2015 Perşembe 16:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler