YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar namaz kılan Türkler'e saldırdı
Fransa'nın güneyindeki Marignane kentinde Türk cami derneğine PKK'lı bir grup tarafından saldırı düzenlendi.
PKK'lılar namaz kılan Türkler'e saldırdı
13 Şubat 2016 / 07:50 Güncelleme: 13 Şubat 2016 / 12:28

Marignane Türk Cami derneği yetkilileri, AA muhabirine yaptıkları  açıklamada, cuma namazı sırasında PKK'lı bir grubun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan karşıtı ve Hitler posterleri cami duvarına asmaya çalıştığını ve olayın  ardından arbede yaşandığını anlattı

Olayın şahitlerinden ve dernek yöneticilerinden Akın Karaca, afiş  asmak isteyen 5-6 kişilik grubu "Camiler politika yapma yeri değildir"  ifadeleriyle uyardıklarını, ancak grubun posterleri astığını dile getirdi.

Karaca, başta 5-6 kişi olan PKK'lı gruba bir anda 150-200 kişinin daha  katıldığını ve ellerindeki sopa, taş ve demirlerle cami cemaatine saldırdıklarını  anlattı.

Olayın büyümesi üzerine olay yerine polis çağrıldığını aktaran Karaca,  Fransız polisinin durumu sadece izlemekle yetindiğini, PKK'lı gruba değil  kendilerine müdahale ettiklerini belirtti.

Karaca, olay sırasında caminin güvenlik nedeniyle kapatıldığını ve  içeride cuma namazı için bulunan cemaatin de bir süre kitli kaldığını söyleyerek,  olay sırasında cemaatlerinden 7 kişinin yaralandığını dile getirdi.

Dernek yetkilileri, olayla ilgili  şikayette bulunmak istediklerini  ancak polisin "Bugün işlerimiz çok yoğun, yarın gelin şikayet edin" diyerek  kendilerini geri çevirdiğinin de altını çizdi.

Saldırıya ilişkin PKK'lı gruptan kimse gözaltına alınmazken, cemaatten  2 kişinin ifadesine başvurulmak üzere karakola çağrıldığı da ifade edildi.

PKK'lı grubun olay yerine bir otobüsle geldiği öğrenildi.

Dernek yetkilileri, camilerinin her dilden ve ırktan Müslümana açık  olduğuna vurgu yaparken, bugüne kadar hiçbir grupla sorun yaşamadıklarını da  sözlerine ekledi.

Dernek yetkilileri olayla ilgili şikayette bulunacaklarını söyleyerek,  Marignane'daki tüm Müslüman cemaati, destek ve birlik mesajı vermek için  camilerinde öğle namazı kılmaya davet etti.

Geçtiğimiz günlerde de Türkiye'nin Bordo Başkonsolosluğu önünde  izinsiz eylem yapan PKK'lı bir grup, konsolosluk binasının balkonuna tırmanarak  terör örgütü bayrağı ve ele başı posterleri asmıştı.

 // Adeletin terazisi
Güvenlik görevlileri ve Güvenlik kameraları şart baktın polis devlet yardım etmiyor Avrupada yaşanan gizli kamera görüntülerini herkes izletin herkes görsün insan haklarını.....
13 Şubat 2016 10:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler