YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar ile Rumlar birbirine girdi
PKK'lılar ile Rumlar birbirine girdi
17 Şubat 2013 17:23
Güney Kıbrıs'ta PKK yandaşları ile Rumlar arasında çatışma çıktı!

Güney Kıbrıs’ın liman kenti Limasol’da yaşamakta olan PKK sempatizanı Kürtler ile Rum gençler arasında, cuma gecesi, molotof kokteyli, taş ve sopaların kullanıldığı iki ayrı çatışma yaşandığı haber verildi.

Kıbrıs Rum Kesiminde yayınlanan gazetelerden Fileleftheros “Limasol’da Kürtlerle Çatışmalar” başlıklı haberinde çatışmaların, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın tutuklanışının yıldönümü nedeniyle, Limasol’da yaşayan 200 kadar PKK sempatizanının akşam 19.00 raddelerinde düzenlediği protesto yürüyüşü sırasında başladığını, Kürtlere ait kültür merkezinde tırmandığını yazdı.

Habere göre “protesto yürüyüşü” yapan gruba yaklaşan bir arabanın içerisindeki 3 Rumdan biri, grubu sözlü taciz etti. Bunun üzerine gruptan ayrılan bir miktar (Alithia’ya göre 30 kadar) Kürt, arabadaki Rumlara saldırdı. Polisin müdahalesi üzerine ilk kavga bitti, protestocular yürüyüşlerine Limasol-Navarinu sokakta bulunan “Theofilos” isimli kültür merkezlerine kadar devam etti. Saat 22.00 sularında 100 kişiden oluşan Rum grup Kürtlerin kültür merkezine molotof kokteyli ve sopalarla saldırdı, Kürtler taşla cevap verdi.

Gazete, iki grup arasında çıkan çatışmada “Theofilos” kültür merkezinin bulunduğu bölgede kargaşa yaşandığını ve merkezin zarar gördüğünü, Rum polisinin olayla ilgili gördüğü ikisi 16, biri 29 yaşındaki 3 Rumu tutukladığını yazdı. Alithia haberi “Kıbrıslılar Kürtlerle Çatıştı” başlığıyla aktardı.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler