YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan hristiyanlık propagandası
Terör örgütü PKK'nın Avrupa ülkeleriyle ilişkilerini sıcak tutmak amacıyla ''hristiyanlık'' propagandası yaptığı bildirildi.
PKK'dan hristiyanlık propagandası
11 Mayıs 2010 / 10:28 Güncelleme: 11 Mayıs 2010 / 10:32

PKK'nın siyasi uzantısı olan bir derneğin, Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlediği toplantıda ücretsiz İncil dağıttığı ve hristiyanlık propagandası içeren CD'ler verdiği belirlendi.

Toplantıya katılan Kürt kökenli vatandaşların salondan ayrılmak istemesi üzerine tartışma çıktığı, terör örgütü mensuplarının İncil ve CD'leri zorla bu kişilere vermek istediği ifade edildi.

Avrupa ülkelerinde örgüte yönelik son dönemlerde aralıksız sürdürülen etkili operasyonlar sonrasında PKK mensupları Avrupa ülkelerindeki kiliseleri ziyaret ederek ''PKK'nın hristiyanlığa yakın faaliyetler yürüttüğü'' yönünde hristiyan din adamlarıyla görüşmeler yaptığı da tespit edildi.

Bu arada, yurt dışında hristiyanlık propagandası yapan örgüt, Türkiye'deki siyasi uzantıları aracılığıyla geçen ay Diyarbakır'da ''Kutlu Doğum Haftası'' nedeniyle mevlit okutmuş, etkinliğe katılan çocuklara da çikolata, lokum, bisküvi dağıtmıştı. (A.A.)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler