YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pilottan şişman yolculara: 'Uçaktan inin' teklifi
Pilottan şişman yolculara: 'Uçaktan inin' teklifi
21 Ekim 2014 00:45
Londra-Malaga seferi uçağında ilginç bir olay yaşandı. Uçağın ağırlığından dolayı pilot, yolculara gönüllü olarak inmek isteyen olup olmadığını sordu.

Londra-Malaga seyahati yapacak olan bir uçakta pilot bazı yolcuların ağırlıktan dolayı uçaktan inmelerini istedi.

Londra-Malaga uçuşu yapan easy Jet firmasına ait bir uçağın pilotu İspanya’dan havalanmadan önce uçağın çok ağır olduğunu öne sürerek bazı yolculara gönüllü olarak uçaktan inmeyi isteyip istemediklerini sordu.

Pilot 156 yolculu uçağın rüzgarlı bir havada kalkacağını söyleyerek bu hava koşullarında ağır bir uçağın düşme riski taşıdığını söyledi. Uçaktan inmek isteyen yolculara ise 250 sterlin ( yaklaşık 900 TL) tazminat ödeneceği belirtildi.

Olayla ilgili olarak Daily Mail’e konuşan bir yolcu, “İşin enteresan tarafı uçaktan 10 kişinin inmesini istemiş olmaları. 10 kişi arasında kim şişman kim zayıf nereden bilecekler. Bazılarının bagajı var bazılarının yok” diye konuştu. easyJet firması ise yolcu indirmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Her havayolu gibi biz de uçmadan kadınlar ve erkeklerle ilgili olarak bazı ağırlık hesapları yapıyoruz. Söz konusu hava koşullarında bazı yolcuları indirmek zorundaydık. Ve AB kuralları gereği kendilerine tazminatlarını ödedik” diye konuştu. Uçaktan indirilen yolcular başka bir uçakla Malaga’ya gönderildiler.

 

HÜRRİYET

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler