YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Petrolde korkutan senaryo
Petrol fiyatlarında korkutan senaryo. Petrolün varil fiyatının 100 dolar seviyelerine dayanabileceğini söylendi.
Petrolde korkutan senaryo
25 Aralık 2010 / 19:52 Güncelleme: 25 Aralık 2010 / 20:01

Kuveyt Petrol Bakanı Şeyh Ahmed el-Abdullah el Sabah, uluslararası piyasalarda petrolün varil fiyatının 100 dolar seviyelerine ulaşabileceğini belirtti.

El Sabah yaptığı açıklamada, uluslararası piyasalarda petrolün varil fiyatının 100 dolar seviyelerine ulaşabileceğine ilişkin bir soruya ''Evet, olabilir'' yanıtını verdi.

Arap petrol ihracatçıları bu hafta sonu Mısır'ın başkenti Kahire'de yaptığı toplantıda, daha fazla ham petrol tedarik etmeye gerek görmediklerini belirterek, petrol fiyatlarındaki artışın Avrupa'daki soğuk hava şartları nedeniyle geçici olduğu ifade edildi.

Katar Petrol Bakanı Abdullah el-Attiyah ise OPEC'in petrol fiyatlarının istikrarlı olması nedeniyle gelecek yıl Haziran ayından önce toplanmasını beklemediğini belirterek, örgütün 2011 yılında üretim artışı hedeflemediğini vurguladı.

Uluslararası piyasalarda Londra Brent tipi ham petrolün Şubat ayı teslimi varil fiyatı, Cuma günü 94,74 dolara çıkarak 2008 yılı Ekim ayının en yüksek seviyesine ulaşmış, 93,46 dolardan kapanmıştı. AA
 

petrol altın"dır...
 // ibrahim çelikoğlu
İnsanlık öyle tuhaf bir yaşam tarzı oluşturduki;Kendisine hayırdan bile nasibini kesecek duruma geldi.Petrolden,bugünkü modern Dünyada herşeyin kaynağı,ham maddesi durumda.Boyadan plastiğe,kimyasallardan ekolojik tarımsal desteğe hayatımızın her yerinde yer alır oldu.Bu kadar horyatça kullanım nereye varır?Bilemeyiz.Bildiğimiz;Rant ve soyguncu zihniyet Dünyayı bitiriyor......
25 Aralık 2010 20:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler