YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Peres'ten başsağlığı
Peres'ten başsağlığı
21 Ağustos 2011 14:28
İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, İsrail-Mısır sınırında çıkan olaylarda İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef olan polislerin ailelerine başsağlığı mesajı yolladı.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, geçen Perşembe günü İsrail ile Mısır sınırında meydana gelen olaylar sırasında, İsrail askerleri tarafından açılan ateşte öldürüldükleri belirtilen Mısırlı polislerin ailelerine başsağlığı diledi.

Ordu radyosunun haberine göre Peres, Eylat'taki saldırılarda ölen İsrailli askerin ailesine yaptığı taziye ziyareti sırasında, olaylar sırasında sınırın Mısır tarafında ölen Mısırlı polislerin ailelerine de başsağlığı dileklerini iletti ve Sina'nin bir barış yarımadasına geri dönmesinde, hem İsrail'in hem de Mısır'ın büyük yararı bulunduğunu söyledi.

Mısır ile İsrail arasında gerilime neden olan olaydan sonra Mısır, İsrail'in hem Sina'daki olaylarla ilgili açıklamaları hem de Sina'da öldürülen 5 güvenlik mensubu için özür dilemesini istemiş; İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak ise olay nedeniyle üzüntü duydukları açıklamasını yapmış, ayrıca Mısır ve İsrail ordusunun, olayın nasıl meydana geldiğinin ortaya çıkarılması için ortak soruşturma komisyonu kuracaklarını söylemişti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler