YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Peres'e ''barış unvanı''
Peres'e ''barış unvanı''
02 Mayıs 2013 11:21
Vatikan'a dün resmi ziyarette bulunan İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, İtalya'da ünlü Aziz Franciscus'un kenti olan Assisi'de "Onursal Barış Vatandaşı" unvanını aldı.

Peres, törende yaptığı konuşmada, "Hepimiz bölgemizde akan kanın durması için dua etmeliyiz ve bu bölge insanların el ele yürüdüğü bir yer olmalı" dedi.

Kendisini ve halkını bu unvana layık gördükleri için Assisilere teşekkür eden Şimon Peres, Assisi'nin sadece tarihi açıdan önemli bir şehir olmadığını ruhuyla da öne çıkan bir yer olduğunu ifade etti.

Peres, törenin ardından Aziz Francesco'nun mezarı başında dua etti.

1994 yılında da Nobel Barış Ödülü'nü layık görülen Peres, dün Vatikan'da Papa Franciscus'u ziyaret etmiş ve Papa'yı Kudüs'e davet etmişti.

 

AA

23:06
 // Eşek'e Cesur Aslan Ödülü
Şu an karnımdan gülüyorum. Ben de kendimi dünyanın sahibi ilan ediyorum. Etmesine ettim de, hala I pad alacak param yok. Demekki, bal demeyle ağız tatlanmıyor. Pehhh.. Kulağımın memesinin ödülüymüş....
02 Mayıs 2013 23:06
olmak
 // insan
hem adamların toprağını işgal ediyor hem onları öldürüyor üstüne barış ödülü verip kendi kendine kendi medya kanallarıyla da dünyaya ilan ediyor..güc bu işte insanlara belleklerini bile değiştirtebilir.hakikatı ters yüz eder ve insanlar bu adamın barış yanlısı olduğunu düşünür hale gelir yani sadece insanların ırzına geçilmiyor aynı zamanda dünya insanlarının beyninin dimağının da adelet duygusunun da ırzına geçilerek ahlaksız ve güce tapan aciz ilkesiz sürüler yaratıyorlar ve başardılar etrafın...
02 Mayıs 2013 Perşembe 15:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler