YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pentagon'dan terörist inindeki ABD bayrağına açıklama
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Tel Abyad'da PYD'nin çok sayıda militanının bulunduğu binaya ABD bayrağı asılmasıyla ilgili haberleri görmediğini ancak "böyle bir şey varsa bunu ortaklarıyla konuşacaklarını" söyledi.
Pentagon'dan terörist inindeki ABD bayrağına açıklama
16 Eylül 2016 / 08:19 Güncelleme: 16 Eylül 2016 / 08:24

Peter Cook, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde terör örgütü PYD militanlarının bulunduğu yerlere Amerikan bayrağı asılmasıyla ilgili soruyu yanıtladı.

Konuyla ilgili haberleri görmediğini belirten Cook, "Ancak daha önce de ortaklarımıza kendi kendilerine Amerikan bayrağı asmamaları çağrısı yapacağımızı söylemiştik" diye konuştu. Cook, "Son olayı bilmiyorum ama böyle bir şey varsa bunu konuşacağız." ifadesini kullandı.

Basın toplantısından sonra AA muhabirine konuşan bir başka Pentagon yetkilisi de "Konuya bakıyoruz" ifadesini kullandı.

Terör örgütü PYD'nin mevzilerinin kontrolündeki Tel Abyad ilçesinin Mumbatıh bölgesinde 3 noktaya asılan ABD bayrakları, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinden de görülüyordu.

Suriye'de 2 Eylül'de Fırat Nehri'nin batısındaki Münbiç ilçesinde PYD'nin çok sayıda militanının bulunduğu Rafi köyünde de çevreye ABD bayrakları asılmıştı. Bölgedeki yerel kaynaklar, teröristlerin ABD bayrağını "kalkan" olarak kullandığını belirtmişti.

231733.jpg

SİZE MUAVENETİN İNTİKAMI ÇIKTI İŞTE.
 // hursit dilaver
dün yazdım. biz de MUAVENET ZIRHLİSİ GİBİ yanlışlıkla orayı bombalıyalım yahu. bu çekinme neden..hemen de özür dileriz. el öpmekle düdak aşınmaz di mi. orada 3-5 binayı yıkın,sonra...aaaa,yanlışlık oldu. biz cerablus a da el bab sanmıştık, mümbiç miydi deriz. amerikanın incirlik hainlerinin de gıkı çıkmaz.biraz uyanık olun yahu..bakın ondan sonra amerikan bayrağı kalıyor mu oralarda. ama işte bir kere yapmak lazım. MUAVENETİ UNUTMAMAK ,UNUTTURMAMAK LAZIM....
16 Eylül 2016 Cuma 14:26
 // vatandaş
Haberiniz oldu ne olacak şimdi başka yalan dolanlarla yolunuza devam nalçaklar...
16 Eylül 2016 12:12
yemedi ellam
 // ramazan kelepirvioğlu
Biz türk milleti ölür ördürür ama genede can için canan için kalkıpda soysus bir milletin bayrağını asmayız. Bayrak, gurur namus şerefdir....
16 Eylül 2016 10:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler